• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > YÖK Doktora Bursiyeri Çevik “Kütüphane Söyleşileri”ne Katıldı

  YÖK Doktora Bursiyeri Çevik “Kütüphane Söyleşileri”ne Katıldı

  YÖK Doktora Bursiyeri Çevik “Kütüphane Söyleşileri”ne Katıldı

  Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü “Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım” programı YÖK 100/2000 doktora bursiyeri Derya Çevik, Cumhurbaşkanlığı “Kütüphane Söyleşileri”ne katıldı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde gerçekleştirilen toplantının ilk gününde YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, farklı üniversitelerden gelen YÖK 100/2000 doktora bursiyerlerinin sorularını cevapladı.

  Yabancı uyruklu YÖK bursiyerleri ile birlikte 75 doktora öğrencisinin yer aldığı toplantının ikinci gününde “100 Objede İslam Bilim Tarihi” adlı sergi ziyaret edilerek Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi tanıtıldı. Ayrıca bu sergi ile ilgi sergi kataloğu ve kütüphanenin pusulası öğrencilere hediye edildi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra gençlerle bir araya gelerek “Kanal İstanbul”, yerli aşı “TURKOVAC”, “NATO Zirvesi Temasları”, “Sosyal Medya Belediyeciliği”, “Akademide Kadın İstihdamı ve Engellenen Eğitim Sorunları” gibi konulara değindi. Program, “Tablolar Konuşuyor Dijital Resim ” isimli serginin gezilmesi ile sona erdi. (SDÜ BASIN BÜROSU)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler