• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Yangın Sahasını Denetledi

  Yangın Sahasını Denetledi

  Yangın Sahasını Denetledi

  Isparta Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy Ağustos ayının 2’sinda Sütçüler Orman İşletme Müdürlüğü Çandır Şefliği, Yazılı Kanyon mevkiinde çıkan yangınla ilgili İşletme Müdürlüğü toplandı salonunda değerlendirme toplantısı yaparak, akabinde yangın sahasında incelemelerde ve denetlemede bulundu.

  Bölge Müdürü Ulusoy başkanlığında Sütçüler İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen programa, Sütçüler İşletme Müdürü Ayhan Arat, İşletme Müdür Yardımcısı ve İşletme Şefleri katıldı. Bölge Müdürü Ulusoy görsel eşliğinde yangınla ilgili değerlendirmelerde bulunarak yangın esnasında karşılaşılan sorunlar masaya yatırıldı ve bundan sonra yaşanabilecek olası yangınlarda uygulanacak yöntemler ile yaşanmış yangın söndürme çalışmalarıyla ilgili tecrübelerini aktardı. Toplantıda yangın sahası üretim çalışmaları, yapılacak yollar, orman zararlılarına karşı tesis edilen biyolojik mücadele yöntemlerinden fereomon tuzakları ve yangın sonrası diğer faaliyetlerle ilgili kritik yapıldı.

  Isparta Orman Bölge Müdürü Ulusoy daha sonra Sütçüler teknik ekibiyle yanan alanda arazi programına geçerek; yanan orman alanlarımızda üretim ve boşaltma çalışmalarının hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek sahalarda gençleştirme çalışmalarının tamamlanacağını, yangın bölgesinde böcek tasallutuna meydan verilmemesi için uygulanan tuzak ağacı ve feromon tuzaklarını, gelecekte çıkabilecek olası yangınlar için gerekli yangınla mücadele tesislerinin de proje eşliğinde oluşturularak, yerleşim yerlerimiz için gerekli koruma bantlarının oluşturularak, teknik ve takvime uygun bir çalışma ile sahalarımızın yeniden yeşil örtüsüne kavuşturulacağını ifade etti.

  Bölge Müdürü Ulusoy ayrıca Sütçüler İşletme Müdürlüğündeki Çandır yangın ekiplerini ziyaret edip, ekiplere yangınlarda yapmış oldukları özverili çalışmalar için teşekkür etti ve yaz mevsiminde bulunmamız nedeniyle vatandaşların açık alanlarda ateş yakmamaları ve yeniden bu tür afetlerin yaşanmaması dileklerinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler