• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Yalvaç Emniyeti, Esnafı Bıktıran Hırsızı Yakaladı

  Yalvaç Emniyeti, Esnafı Bıktıran Hırsızı Yakaladı

  Yalvaç Emniyeti, Esnafı Bıktıran Hırsızı Yakaladı

  Yalvaç Emniyeti, yaklaşık bir aydır ilçemizde çok sayıda hırsızlık olayının failini başarılı bir operasyonla yakaladı.

  Alınan bilgiye göre, ilçemizde son günlerde meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılması ve failinin yakalanması için yapılan çalışmalarda, 21 Mart Pazar günü 00.35 sıralarında önceden tespit edilen eşkale uygun bir şahıs, polis ekiplerini fark ederek kaçmaya başladı. Kısa süren kovalamacanın ardından, zanlı gizlendiği sokak arasında olaylarda kullandığı tornavida, bıçak, eldiven, başlık ve maske ile birlikte yakalandı.

  Zanlının yapılan sorgulamasında, çok sayıda suç kaydının bulunduğu, Aydın İlamat-İnfaz Bürosunca hakkında yakalama emri olduğu, 2020 Aralık ayında,  Aydın ilinde cinayet suçundan yattığı cezaevinden Covid-19 nedeniyle izinli olarak çıktığı tespit edildi. Zanlının Yalvaç’taki yakınının yanına geldiğini, işi olmadığı için hırsızlık yaptığını itiraf ettiği belirtilirken, faili meçhul 10 ikamet ve işyeri olayının aydınlatıldığı öğrenildi.

  Şahsın iki farklı ikametinde yapılan aramada, çalmış olduğu 2.850 TL kağıt-madeni para, olayda kullandığı materyaller elde edilerek el konuldu. 1991 Kırşehir doğumlu olduğu tespit edilen M.S. isimli şahıs, Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi. (ozyalvac/21.03.2021/16.42)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler