• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Yalım Halıcı: Bravo size

  Yalım Halıcı: Bravo size

  Yalım Halıcı: Bravo size

   

  Enflasyon rakamları üzerinden AK Parti hükümetini hedef alan CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, “İktidara gelmenizi sağlayan 2001 krizinden bile daha yüksek enflasyon oranı ile boğuşuyoruz. ” dedi.

  CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) yıllık yüzde 69.97, aylık yüzde 7.25 artış olarak açıkladığı enflasyon verilerine sert tepki gösterdi.

  TÜİK, enflasyon oranlarını açıkladı. TÜİK’in verilerine göre; enflasyon yıllık yüzde 69.97, aylık yüzde 7.25 arttı. Bağımsız akademisyenlerin ve ekonomistlerin oluşturduğu Enflasyon Araştırma Grubu’na (ENAG) göre, Nisan 2022’de enflasyon yüzde 8.68 olurken yıllık enflasyon yüzde 156.86’ya yükseldi.

  “BRAVO TÜİK”

  CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, TÜİK’in enflasyon verilerine, “TÜİK’i tebrik etmek gerekiyor. Gram gram hesapladıkları verilerde bile, vatandaşın hissettiği enflasyona yaklaşmıyorlar. Bravo size. Vatandaşa bir ilki yaşattınız. İktidara gelmenizi sağlayan 2001 krizinden bile daha yüksek enflasyon oranı ile boğuşuyoruz. Vatandaşın çarşıda, pazarda hissettiği enflasyonu ne yapacaksınız?” tepkisini gösterdi.

  “TÜİK’E GÖRE YÜZDE 70, ENAG’A GÖRE YÜZDE 156”

  Başkan Halıcı “AKP İktidarı, vatandaşı ekonomik kriz ile, yoksulluk ile baş başa bıraktı! TÜİK’in terazisi yüzde 70, ENAG’a göre de yüzde 156… Vatandaş ise enflasyonu sokakta yüzde 200’ün üzerinde hissediyor. İktidarın da, TÜİK’in de terazisi şaşmış durumda, bu düzeni değiştireceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

  “EKONOMİK KRİZİN HESABINI VATANDAŞ SORACAK”

  Başkan Halıcı daha sonra, “İktidar partisi milletvekilleri ‘Kısa süre içinde vatandaşımızın alım gücünü yükselteceğiz’ açıklaması yapıyor. Bu zamana kadar aklınız neredeydi? Kendi içinizde muhalefet mi yapıyorsunuz? İcra makamında olduğunuzu unutuyorsunuz. Ekonomik krizin hesabını vatandaş sizlerden soracak. Vatandaş sandığı bekliyor” değerlendirmesini yaptı. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler