• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Terziler Sitesi Esnafına Geçmiş Olsun Ziyareti

  Terziler Sitesi Esnafına Geçmiş Olsun Ziyareti

  Terziler Sitesi Esnafına Geçmiş Olsun Ziyareti

  Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, oda başkanlarıyla birlikte Yalvaç’ta Terziler Sitesinde çıkan yangında işyerleri zarar gören esnafa geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Site esnafıyla bir ayaya gelen Başkan Tural, esnafın taleplerini alarak destek olacaklarının sözünü verdi

  Yalvaç’ta Terziler Sitesinde geçtiğimiz gün meydana gelen henüz nedeni belirlenemeyen yangında 84 işyeri zarar gördü.  Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, oda başkanlarıyla birlikte Teriler Sitesi’ne giderek yangında işyerleri zarar gören esnafa geçmiş olsun dileklerini iletti.

  İLK ZİYARETE GELEN BİRLİK OLDU

  Başkan Tural, daha sonra Terziler Sitesi esnafıyla bir araya gelerek esnafın taleplerini aldı. Site esnafı, yangından sonra hiçbir yetkilinin kendilerini ziyaret etmediğini, arayıp sormadığını belirterek, ilk ziyareti Isparta Esnaf Odaları Birliği’nin yaptığını ifade ettiler. Başkan Tural’a ve oda başkanlarına teşekkür eden esnaflardan Mevlüt Gümüşbaş “Yangın çıktıktan sonra ne kaymakam ne devletin bir başka yetkilisi geldi.  Bir tek Belediye Başkanı burada olmadığı için Belediye Başkanvekili geldi. Benim orada 13 işyerim vardı 30 kişiye istihdam sağlıyordum. 600 bin lira zararım var” dedi. Bir diğer esnaf Mehmet Yiğit ise “Devletin bize sahip çıkması gerekir. Terziler Sitesi Yalvaç’ın tekeriydi. Tekeri yeniden çalıştırmak isteriz” talebinde bulundu.

  DEVLETİN ŞEVKATİNİ GÖRMEK İSTİYORLAR

  Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, site esnafına imkanları ölçüsünde yardım edeceklerini belirterek, “Terziler Sitesi’nde  çıkan yangın sebebiyle esnafımızı ziyaret etmiş bulunmaktayız. Terziler Sitesi’nde 84 adet dükkanın olduğunu arkadaşlarımız söyledi. Burada çalışan ve depo olarak kullanılan dükkanlarda çıkan yangın dolayısıyla tamamen işyerleri kullanılamaz hale gelmiş. Biz de gelip yerinde incelemelerde bulunmak istedik. Burada küçük ve orta ölçekli esnaflarımızın büyük bir kaybı var buradaki en büyük sevincimiz ise can kaybının olmayışı. Tabi can kaybımız yok ama bunun yanında mal kaybı çok. Burada küçük ve orta ölçekli esnaf hem istihdam yaratıyor hem de ekonomiye katkı sağlıyorlardı. Arkadaşlarımız can kaybının olmadığından dolayı mutlular ama burada en çok yakındıkları şey devletimizin şevkatli ellerinin kendilerine yaklaşmadıklarını görmeleri. Hiçbir yetkilinin Yalvaç ilçemizdeki başta kaymakamlık olmak üzere hiçbir kurum ve kuruluşun herhangi bir ziyaret dahi yapmadıklarını burada gördük bunu yadırgadığımızı öncelikle belirtmek istiyorum.

  TERZİLER SİTESİ ESNAFI İÇİN YARDIM KAMPANYASI

  Bizler Esnaf Odaları ve Birlik olarak, Esnaf Kefalet Kooperatiflerimizle birlikte ahilik kültürü almış esnaf ve sanatkarımızın hem yardımlaşma hem de paylaşma kültürünü de çok iyi bilmemizden dolayı,  çatı örgütlerimiz TESK, TESKOMB,  ilimizdeki odalarımız , merkezdeki kooperatifimiz ve tüm kooperatiflerimiz olmak üzere bir yardım kampanyası başlatacağımızı duyurmak istiyorum. Tabiî ki burada birlik ve beraberlik içinde hareket edersek yapılan her şeyi hepsini geri getiremeyiz ama bir nebze esnaflarımızı rahatlatma bakımından bir şeyler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Devletimizin en yüksekteki kademesindeki ve en alt kademesinde görev yapan tüm devlet yetkililerine özelliklede siyasilere sesleniyorum. Yalvaç’a gelip esnafımızı ziyaret etmelerini en azından moral ve motivasyon yönünden esnaflarımızla konuşmalarını temenni ediyorum. Devletimiz tarafından esnaf ve sanatkarımıza yardım yapılmasını devletin şevkatli yüzünü elini burada görmek istiyoruz. Burada yapılacak her türlü yardım için de siyasilerin de birlikte hareket etmelerini istiyoruz. Ben Yalvaç ilçemizdeki esnafımıza tekrar geçmiş olsun diyorum. İnşallah hep birlikte tekrar ayağa kalkacağız” dedi. (IESOB BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler