• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > TEKNOFEST 2021’e Yalvaç’tan 2 Ekip Katıldı

  TEKNOFEST 2021’e Yalvaç’tan 2 Ekip Katıldı

  TEKNOFEST 2021’e Yalvaç’tan 2 Ekip Katıldı

  Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3Vakfı)’nın yürütücülüğünde düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali “TEKNOFEST 2021” Finali başladı. Finalde Yalvaç’tan da 2 ekip yerini aldı.

  Yalvaç’tan da iki okul öğrencilerinin oluşturduğu iki ekip 21 – 26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılacak TEKNOFEST 202 Finalinde yerlerini aldı.

  Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü’nün verdiği bilgiye göre Yalvaç KAB Ortaokulu ve Yalvaç Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan iki ekip TEKNOFEST 2021’de ilçemizi temsil etmek üzere dün ilçemizden uğurlandı.

  Yalvaç Fen Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mustafa Özgür’ün yönetiminde, Fen Lisesi öğrencileri Harun Sıraç Selman, Yavuz Selim Bayram ve Arda Yıldırım’dan oluşan “Cosmic Vision” takımı 2021 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Engelli Dostu Kategorisinde “Color My Iris” projesi ile,

  Yalvaç Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni İsmail Abacı yönetiminde Yalvaç Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Celil Muhammed Turan ve Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu öğrencisi Reşat Aldemir’den oluşan “Antikten Robotiğe” takımı 2021 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sosyal İnovasyon Kategorisinde “Lazer Sistemli Okul Güvenliği” projesi ile TEKNOFEST-2021 Finalinde ilçemizi temsil edecekler. (HABER MERKEZİ)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler