• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > SDÜ’de Mezuniyet Töreni Koşulları Belirlendi

  SDÜ’de Mezuniyet Töreni Koşulları Belirlendi

  SDÜ’de Mezuniyet Töreni Koşulları Belirlendi

  Binlerce SDÜ’lü gencin en büyük gurur günlerinden birini yaşayacağı 2019-2020 / 2020- 2021 Eğitim- Öğretim Yılları Mezuniyet Törenleri, 13- 21 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ancak, mezuniyet töreni pandemi sebebiyle ciddi tedbirler altında gerçekleşecek. İşte törene katılım koşulları.

  Süleyman Demirel Üniversitesi’nden yapılan açıklamada “19 Mayıs Öğrenci Meydanında gerçekleştirilecek törenler, 400 kişilik gruplar halinde sabah 10.30 – 12.30, öğleden sonra 17.00-19.00 saatleri arasında günde iki tören yapılacak şekilde organize edilecektir. Öğrencilerimiz, hangi grupta yer alacakları konusunda mezun oldukları fakültelerin web sayfalarını takip ederek bilgi alabileceklerdir.

  Mezuniyet Törenlerine katılım için “SDÜ Net Platformunda Mezuniyet Töreni Katılım Bilgi Ekranı” hazırlanmıştır. Platformda yer alan kayıt formunu doldurarak mezuniyet törenine katılacağını beyan eden mezunlarımızın e-posta adreslerine törene giriş davetiyesi gönderilecektir. Her öğrenci/mezun kendisi dışında sadece “3” yakınını davet edebilecektir. Sistemde bu kişilerin ad-soyad ve HES kodları bilgisi de istenecektir.

  Daha önce 3 Eylül olarak belirlenen katılım durumu bilgi girişleri son başvuru tarihi, 8 Eylül olarak güncellenmiştir.  “Mezuniyet Töreni Katılım Koşulları”nda istenilen bilgilerin en geç 8 Eylül 2021 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. Sonrasında gelen talepler programa dahil edilemeyecektir.

  Mezuniyet Törenleri SDÜ Bilim Tv Youtube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır” denildi.

  İŞTE KATILIM KOŞULLARI MEZUNİYET TÖRENİ KATILIM KOŞULLARI

  • Mezuniyet Törenlerine katılım için “SDÜNet Platformunda Mezuniyet Töreni Katılım Bilgi Ekranı” hazırlanmıştır. Sisteme bilgi girişleri 15 Ağustos – 3 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Sistem 3 Eylül 2021 tarihinde kapatılacaktır. Bu tarih ve saatten sonra herhangi bir işlem yapılamayacaktır.
  • 3 Eylül 2021 tarihine kadar bilgi girişi ve katılım durumu belirtmeyen öğrencilerin törene katılmayacakları varsayılacaktır.
  • Mezuniyete ilişkin tüm duyurular sisteme gireceğiniz iletişim bilgileriniz (öğrenci e-posta adresi/cep telefonu) ile yapılacaktır. Bu sebeple bilgi ekranına gireceğiniz bilgilerinizin güncel ve doğru olması önemlidir.
  • SDÜNet platformunda yer alan kayıt formunu doldurarak mezuniyet törenine katılacağını beyan eden mezunlarımızın e-posta adreslerine törene giriş davetiyesi gönderilecektir.
  • Törenin mezunlar, yakınları ve üniversite çalışanları için ek bir sağlık riski oluşturmaması için gerekli tüm önlemler alınacaktır. Tören günlerine ilişkin alınacak önlemlerde T.C. Isparta Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları geçerli olacaktır.
  • Her öğrenci/mezun kendisi dışında sadece “3”  yakınını davet edebilecektir. Sistemde bu kişilerin ad-soyad ve HES kodları bilgisi de istenecektir.
  • Mezuniyet törenine 12 yaşından küçükler ve 70 yaşından büyükler ile sağlık açısından özel gereksinimli bireylerin katılmasına izin verilmeyecektir.
  • Mezunlarımız ve davetlilerimiz tören alanına dijital giriş davetiyeleri ve fotoğraflı kimliklerini ibraz ederek ve HES Kodu ile (Covid-19 önlemleri nedeniyle HES Kodu zorunluluğu bulunmaktadır) giriş yapabilecektir.
  • Tören alanına giriş sadece davetiyelerde belirtilen saatlerde, belirtilen kapıdan yapılabilecektir.
  • Davetiyesi bulunmayanların alana girmesi mümkün olmayacaktır.
  • Tören alanına pandemi sürecine uygun ve sosyal mesafeyi koruyarak giriş için farklı giriş kapıları oluşturulmuştur. Sağlıklı koşulların sağlanması amacıyla mezunlar alana belirli saat dilimleri içinde alınacaktır. Gönderilecek davetiyede alana giriş saati, giriş kapısı bilgisi yer almaktadır.
  • Kampüse girişte ateş ölçümü yapılacak; 38 derece ve üzerinde olanlar kampüse alınmayacaktır.
  • Giriş kapılarında bekleme anında fiziksel mesafeye uyulması amacıyla yer işaretleri bulunacaktır. Öğrencilerimiz giriş ve bekleme anlarında fiziksel mesafe kurallarına uymak ile yükümlüdür.
  • Engelli öğrencilerimizin alana girişi için yanlarına bir görevli atanacaktır.
  • Tüm etkinlik boyunca maskelerin uygun şekilde takılı olması gerekmektedir. İçme suyu haricinde yiyecek ve içecek tüketimi yapılamayacaktır.
  • Pandemi şartlarında bu yıl mezuniyet törenleri için prova yapılmayacaktır. Bu nedenle öğrenciler/mezunlar alan yerleşimlerine ilişkin bilgileri ilgili Dekanlık ve Müdürlüklerden öğrenebileceklerdir.
  • Fotoğraf, video çekimi vb. amaçla da olsa misafirlerimizin sahne ve sahne çevresinde bulunmaması, kendileri için ayrılan alanda kalması hem sağlık tedbirleri hem de tören akışı bakımından önemlidir.
  • Mezunlarımıza cübbe ve kepleri görevli tarafından teslim edilecek olup, COVİD-19 tedbirleri gereği farklı cübbe seçmek üzere prova yapılamayacaktır. (SDÜ BASIN BÜROSU)
  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler