• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO:744 (18.07.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:744 (18.07.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:744 (18.07.2018)

  T.C.

  ISPARTA

  1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

  2018/4 SATIŞ

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Isparta İl, Merkez İlçe, 933 Ada, 1 Parsel, İSTİKLAL 1 Mahalle, Taşınmaz üzerinde yığma yapı tarzında dükkan bulunmaktadır. taşınmaz köşe parsel olup güney yönünde 3230 nolu sokak ile kuzey yönünde 3228 nolu sokağa batı yönünde 3229 sokağa cephelidir. doğu cephesi yan parseldeki dükkana bitişiktir. dava konusu yer kereste işleme hizar olarak kullanılmaktadır. dükkanın girişi güney cephedendir ve giriş kapısı demir doğramalıdır. dükkanın çatısı beton üzeri trapez kanallı saç ile kaplıdır. dış cephedeki pencerelerindoğramaları demir doğramalıdır. duvarlar briket duvar örmelidir. dava konusu taşınmaz üzerindeki dükkan606,65m2 yüzölçümlüdür ve yaklaşık 45 yıllıktır. ısınma soba ile sağlanmaktadır. şehir merkezine 1,5 km mesafededir .belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.

  Adresi                          : Yeni Sanayi Sitesi 3230 Sokak 22 Blok No:11 Isparta

  Yüzölçümü                  : 1.205 m2

  İmar Durumu             : İMAR PLANI İÇİNDE SANAYİ ALANINDA KALMAKTADIR h=7,50 DİR.

  Kıymeti                        : 1.759.274,40 TL

  KDV Oranı                 : %18

  Kaydındaki Şerhler    : Diğer : C VE B İPOTEK LEHİNE SERBEST DERECEDEN İSTİFADE HAKKI VARDIR

  1. Satış Günü : 04/09/2018 günü 14:30 – 14:40 arası
  2. Satış Günü : 05/10/2018 günü 14:30 – 14:40 arası

  Satış Yeri                      : Isparta Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemeleri yazı işleri müdürlüğü –

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2018

   

   

      Özlem İRŞİ

  Satış Memuru

  62107

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler