• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO:112 (15.02.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:112 (15.02.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:112 (15.02.2019)

  T.C.

  ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

  2018/2698 ESAS

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Isparta İli, Merkez İlçesi, Deregümü Köyü, Pazar Yolu Altı mevkii, Kat mülkiyeti zemin tipli, 95824858 zemin nolu, 29/2834 cilt/sayfa nolu, 210,33m2 yüzölçümlü, 2690 ada, 5 parselde 4 katlı betonarme mesken ve arsası vasfıyla tapuda kayıtlı ana taşınmazda kain Dubleks mesken vasıflı, 2. kat, 8 nolu bağımsız bölümün tam payı ile birlikte tamamının satışıdır. Satışa konu dubleks dairenin içinde bulunduğu binanın betonarme karkas yapı, yapı sınıfı3/A, yaklaşık 1 yıllık bina olduğu, 09/02/2017 tarihli yapı ruhsatı, 24/08/2017 tarihliyapı kullanma izin (iskan) belgesi mevcut olduğu, yapı denetim uygulandığı,B sınıfı enerji kimlik belgesi mevcut olduğu, 1. Derece deprem bölgesinde olduğu, alt yapı hizmetlerinden yararlandığı, şehir merkezine (kaymakkapı meydanı)ortalama 2.5 km uzaklıkta olduğu, Parsel üzerinde 1 adet apartman bulunduğu, satışa konu 2. kat 8 nolu dubleks daire, apart daire olup alt ve üst katlar birbirinden ayrıldığı, 2 ayrı daire oluşturulduğu, alt kat dairenin gezildiği, görüldüğü, üst kat dairenin kapısı kapalı olduğundan içine girilmediği, taşınmaza ait proje, yapı ruhsatı ve iskan bilgileri incelendiği,mevcut projeye göre: Alt kat brüt; 35,00m2 yüzölçümlü, 1 yaşam odası, banyo+wc ve 1 balkondan ibaret olduğu, yaşam odası içinde yatak ve mutfak bölümü bulunduğu, Üst kat brüt;18,00m2 yüzölçümlü olup, mutfak, lavabo+wc, 1 balkon ve terastan ibaret olduğu, Tabanlar ahşap kaplama, pencereler pvc, ıslak hacimler seramik kaplama, kaloriferli, doğalgaz yakıtlı, merkezi ısıtma sistemli, asansörü yok, 2 cepheli (kuzey-batı), kat mülkiyetli, çatılı, imar planı sınırı içinde olup meskun konut alanında kaldığı bilirkişi raporunda belirtilmiştir. Detayı dosya ve bilirkişi raporunda mevcuttur.

  Adresi                          : Zafer Mahallesi, 4900 Sokak, 2. Kat, Daire No:8(Apart Bina)Merkez/ ISPARTA

  Yüzölçümü                  : 53,00 m2   Kıymeti           : 148.059,93 TL

  Arsa Payı                     : 35/240   KDV Oranı         : %1

  İmar Durumu             :İmar planına göre tamamı iskan sahasında kalmakta olup müstakil imar parselidir. İmar planına göre taşınmaz bitişik nizam, üç katlı yapılaşma alanında kaldığı belirtilmiştir.

  Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

  1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 14:00 – 14:05 arası
  2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:00 – 14:05 arası

  Satış Yeri                      : Kutlubey Mah. Öğretmenevi Karşısı Eski Adliye Binası Zemin Kat İhale Salonu Merkez-ISPARTA

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2698 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,tapuda adresi olmayan vesatış ilanı tebliğ edilemeyen tüm ilgililereiş bu satış ilanı İİK.127.Maddesi gereğince ilanen tebliğ ve ilan olunur. 10/02/2019

      Mürsel YILMAZ

  İcra Müdür Yardımcısı

  174880

   

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler