• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO : 919 (19.09.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO : 919 (19.09.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO : 919 (19.09.2018)

  T.C.

  ISPARTA

  1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

  2018/2 SATIŞ

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Isparta İl, Merkez İlçe, 716 Ada, 21 Parsel, YAYLA Mahalle/, kayı yolu mevkii Mevkii, Taşınmaz üzerinde bodrum kat+zemin kat+1.kattan ibaret, güney cepheden iki ayrı girişi olan kargir bina bulunmaktadır. iki ayrı girişi olan bina zemin ve 1.katlarında tek daire olmak üzere 4 adet bağımsız bölüm vardır. zemin ve 1.kat daireler misafir odası,oturma odası,yatak odası,mutfak,banyo,tuvalet,antre iki balkondan ibaret olup brüt alanları 81 m2 dir. mahallinde mesken olarak görülen ve yol seviyesinin altında bulunan bodrum kat mimarı projeye göre kömürlük ve sığınaktan ibarettir. ara parseldir. yığma bina kuzey cepheden bitişik olup batı,doğu ve güney cepheleri açıktır. ahşap oturtma çatı üzeri marsilye kiremitle kaplıdır dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.bina giriş kapıları demir doğramalıdır.binanın kat pencereleri ahşap doğramalı olup bodrum kat pencereleri demir korkulukludur. doğu ve batı ve güney cephelerinde bsalkonlar bulunmaktadır. belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta ve şehir merkezine 2-2,5 km mesafededir. bahçesinde 30 yaşlarında 1 adet asma,7 yaşlarında 3 adet kayısı,10 yaşlarında 1 adet erik,8-10 yaşlarında 4 adet dut ağacı bulunmaktadır.

  Adresi                          : Yedişehitler Mah. 2936 Sokak No:4 Isparta

  Yüzölçümü                  : 383,75 m2

  İmar Durumu             : İmar planı içinde ayrık nizam 2 katlı yapılaşmaya müsait ön çekme mesafesi 3 m komşu çekme mesafesi 3 m dir.

  Kıymeti                        : 525.893,00 TL

  KDV Oranı                 : %18

  Kaydındaki Şerhler    : Diğer : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.

  1. Satış Günü : 10/12/2018 günü 14:00 – 14:10 arası
  2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 14:00 – 14:10 arası

  Satış Yeri                      : Isparta Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemeleri Yazı işleri müdürlüğü odası –

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2018

   

   

      Özlem İRŞİ

  Satış Memuru

  62107

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler