• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO: 830 (09.10.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 830 (09.10.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 830 (09.10.2019)

  T.C.

  ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

  2018/6007 ESAS

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : ISPARTA İLİ, MERKEZ, YAYLA MAHALLESİ 2137 ADA, 10 PARSELDE KAYITLI 409,60 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ İKİ KATLI BETONARME BİNA VE ARSASI ANA TAŞINMAZ NİTELİKLİ ZEMİN KAT 3 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR.Taşınmaz ayrık nizam, 2 kat yapılaşma alanı içindedir. Taşınmaz üzerinde 1 adet apartman bulunmaktadır. Zemin kat-Daire 3= Brüt;35,62 m2 yüzölçümlü, 1 oda, 1 banyo ve balkondan ibarettir. Oda içinde mutfak ve yatak bölümü mevcuttur, banyo içinde lavabo ve wc mevcuttur, apart dairedir, pencereler pvc, kaloriferli, doğalgaz yakıtlı, merkezi sistem ısıtmalı, asansörlü, tek cepheli (güney), kat mülkiyetli, çatılı, yeni ticaret ve kültür merkezi inşaatına yakındır. İmar planı sınırı içinde olup ticaret ve konut alanında kalmaktadır. Betonarme karkas yapı, yaklaşık 5 yıllık binadır. 14/06/2013 tarihli yapı ruhsatı, 09/12/2013 tarihli yapı kullanma izin (iskan) belgesi mevcuttur. 1. derece deprem bölgesindedir, yapı denetim uygulanmıştır, alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır, şehir merkezie (kaymak kapı meydanı) ortalama 750 mt uzaklıktadır.

  Adresi                          :Bağlar Mah 2780 Sokak Yaşam Apartmanı Zemin Kat D 3 Merkez / ISPARTA

  İmar Durumu             : Dosyasında mevcuttur

  Kıymeti                        : 140.000,00 TL

  KDV Oranı                 : %1

  Kaydındaki Şerhler    : İpotek ve haciz şerhleri vardır

  1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:00 – 14:05 arası
  2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 14:00 – 14:05 arası

  Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMEN EVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE      BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6-İİK ‘nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

  7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6007 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/09/2019

   

   

      Arife SARI

  İcra Müdür Yardımcısı

  96365

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler