• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO: 802 (03.08.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 802 (03.08.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 802 (03.08.2018)

  T.C.

  ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

  2017/4416 ESAS

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Isparta İl, Merkez İlçe, 145 Ada, 4 Parsel, LAGUS Mahalle/Köy, Isparta ili merkez ilçesi lagus Mahallesi 145 ada 4 parsel Deregümü köyünün batısında yer aldığı, %2-4 meyilli zemin yasınıda ve toprak kalitesinin iyi olduğu,etrafında bulunan kapalı sistem kanallar vasıtası ile sulabildiği , üzerinde yaklaşık 30 yaşlarında üzüm asmalarının bulunduğu, bölgedeki çevre parsellerde genellikle meyvecilik ve asmacılık yapıldığı tespit edilmiştir.Taşınmazın tamamında aynı yaş ve türde üzüm asmaları olduğu yani kapama bağ şeklinde tesis edildiği için değer ihesaplanırken asma değerleri ayrı ayrı hesaplanmayıp kapama bağ üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Fakat asmaların yaş , gelişim ve bakım durumları tam verimde olan bir bağ durumunda olmadığı tespit edilmiş olup tam verimde olan bağ fiyatlandırması yapılamacağı tespit edilmiştir.

  Adresi                          : Isparta ili merkez ilçesi lagus mah. Arık üstü mevkii

  Yüzölçümü                  : 3.361,33 m2

  Arsa Payı                     : TAM

  İmar Durumu             : VAR

  Kıymeti                        : 100.839,90 TL

  KDV Oranı                 : %18

  Kaydındaki Şerhler    : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.

  1. Satış Günü : 25/09/2018 günü 11:00 – 11:10 arası
  2. Satış Günü : 24/10/2018 günü 11:00 – 11:10 arası

  Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAH. ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE ZEMİN KAT İHALE SALONU –

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4416 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

  7-Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün 30/07/2018 tarihli yazısındasatışa çıkarılan parselin tamamının, hisselendirilmemek ve ifraz edilmemek kaydıyla 3.kişilere satışı uygun görüldüğü tespit edilmiştir.31/07/2018

   

   

      Ayşe YİĞİT

  İcra Müdür Yardımcısı

  151142

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler