• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO: 194 (04.03.2020)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 194 (04.03.2020)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 194 (04.03.2020)

  T.C.

  ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

  2019/87 TLMT.

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : ISPARTA MERKEZ GÜLCÜ MAHALLESİ ISPARTA ANTALYA MEVKİİ 5695 ADA 5 PARSELDE KAYITLI 592,21 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ ARSA ANA TAŞINMAZ NİTELİKLİ ZEMİN KAT 9 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM DÜKKAN CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. TAŞINMAZIN TAPU KAYDINDA 07/02/2014 GÜN VE 1673 YEVMİYE SAYILI DEPO,EK-9 DEPO EKLENTİSİ MEVCUTTUR. AYNI GÜN AYNI SAYILI YÖNETİM PLANI TESİS EDİLMİŞTİR. Taşınmaz üzerinde bodrum kat+zemin kat+4 normal kat+çatı kattan oluşan bina bulunmakta, zemin katlar dükkan olarak, diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Her türlü belediye alt yapı (su, kanalizasyon, elektrik vb) hizmetlerinden yararlanmaktadır. Isparta Belediyesi’nin kayıtlarına göre 22/07/2014 Tarih ve 507 Sayılı belge ile yapı kullanma izin belgesi alınmıştır. 4082 Sokak ile Adnan Menderes Bulvarının kesiştiği alanda bulunmaktadır. Dükkan cepheleri boydan alüminyum doğramalıdır. Girişi güney cepheden (Adnan Menderes Bulvarı) yapılmaktadır. Çevre tanzimi yapılmış olup çevresi kilit parke ile çevrilmiştir. Zeminleri seramik kaplama olup ısınma şekli doğalgazlıdır. Binanın dış cephesinde mantolama bulunmaktadır. Mimari projeye göre 9 Nolu bağımsız bölüm 92,13 m2’dir. Tapuda eklenti olarak ek-9 gözükmekte ise de mimari projede herhangi bir eklentisi bulunmamaktadır. Ek-9 olarak bir alan yoktur. yapı, özellikleri göz önüne alındığında III. sınıf A yapı grubunda yer almaktadır.Ticari işletmenin arsa payı ile birlikte toplam değeri: 84.870,16+265.694,22 TL=350.564,38 TL’dir.

  Yüzölçümü                  : 592,21 m2

  Arsa Payı                     : 83/592

  İmar Durumu             : Dosyasında mevcuttur.

  Kıymeti                        : 350.564,38 TL

  KDV Oranı                 : %18

  Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı dosyasında mevcut olup tapu kaydı gibidir.

  1. Satış Günü : 04/05/2020 günü 14:00 – 14:05 arası
  2. Satış Günü : 01/06/2020 günü 14:00 – 14:05 arası

  Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE

  BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5-İİK ‘nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

  6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/87 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2020

   

      Arife SARI

  İcra Müdür Yardımcısı

  96365

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler