• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO: 1224 (19.12.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 1224 (19.12.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 1224 (19.12.2018)

  T.C.

  ISPARTA

  1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

  2017/1 TEREKE SATIŞ

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Isparta İl, Merkez İlçe, 2117 Ada, 10 Parsel, İSKENDER MAHALLESİ İNCE SOKAK MEVKİİ, 1.KAT 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMTaşınmazın posta adresi İskender mahallesi 121.cadde Büyükbucaklı apt.no:40 kat:1 D:2 ISparta adresidir. taşınmazın üzerinde bodrum kat+zemin kat+4 normal katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Taşınmaz köşe parsel olup parselin doğu cephesinde 121 Hasan Fehmi caddesi ile güney cephesinde 2005 nolu sokak vardır dava konusu daire 1.katta ve güney,doğu,batı cephelidir. Bina ahşap oturtma çatılı, marsilya kiremit kaplıdır. Doğramalar ahşap olup çift camlıdır.Şehir merkezine yakın mesafededir.alışveriş merkezlerine okullara,camiye ve

  semt pazarına yakındır. Belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bina yaklaşık 17 seneliktir imar planı içindedir. 138/1376 arsa payına sahiptir.

  Yüzölçümü                  : 345,06 m2

  Arsa Payı                     : 138/1376

  İmar Durumu             : İMAR PLANI İÇİNDE İŞ MERKEZİ ALANINDA KALMAKTA BİTİŞİK NİZAM 5 KATLI YAPILAŞMAYA MÜSAİTTİR. TİCARİ ALANDA KALMAKTADIR.

  Kıymeti                        : 282.143,18 TL

  KDV Oranı                 : %1

  Kaydındaki Şerhler    : Diğer : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.

  1. Satış Günü : 31/01/2019 günü 14:00 – 14:10 arası
  2. Satış Günü : 28/02/2019 günü 14:00 – 14:10 arası

  Satış Yeri                      : Isparta Adliyesi Sulh HukukMAhkemeleri Yazı işleri müdürlüğü odası –

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1 Tereke Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/12/2018

   

   

      Özlem İRŞİ

  Satış Memuru

  62107

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler