• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Rektör Diler ‘rol model olmaktan memnunuz’

  Rektör Diler ‘rol model olmaktan memnunuz’

  Rektör Diler ‘rol model olmaktan memnunuz’

  ISUBÜ, Yükseköğretimde Çeşitlilik Dönemi kapsamında yürütülen ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından duyurulan ‘Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi’ kapsamında Mesleki Uygulama Ağırlıklı Üniversiteler başlığında yer aldı.

  Rol model olmaktan dolayı memnun olduklarını dile getiren ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, “Üstlendiğimiz bu misyonu daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

  “Uygulamalı Eğitimde Ortak Akıl” mottosuyla kurulan, 3+1 ve 7+1 eğitim modelini başarıyla yürüten ISUBÜ’nün, Uygulamalı Eğitim Modeli’nin Yükseköğretimde Çeşitlilik Dönemi kapsamında yürütülen projenin başlıklarından birisi olmasından mutluluk duyduklarını belirten ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Diler, “Bu kategoride bizimle birlikte kardeş üniversitemiz Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) de yer alıyor. Evrensel ölçekte bilgi, teknoloji ve hizmet üreterek, ortak akıl ile ilham ve yön veren bir üniversite olmayı hedeflemekteyiz. Ortak akıl, adil olma, şeffaflık, hesap verebilirlik, katılımcı olma, disiplinler arası bilimsel yaklaşım, mükemmellik, üretkenlik, yenilikçilik, yaratıcı düşünme, akademik özgürlük, düşünce ve ifade özgürlüğü, etik kurallara uygunluk, kalite, öğrenci odaklılık, toplumsal, çevresel ve estetik duyarlılık, geleceğe ışık tutma gibi ilkelerimizden sapmadan modelin kurucuları olarak sistemi oturtmak, tüm birimlerimize yaymak ve daha ileri noktalara taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Nitelikli insan yetiştirmek için uygulamalı eğitim ve sorunları çözmek için uygulanabilir Ar-Ge yer alıyor. Alanla ilgili yapılan işlerin yükseköğretimdeki yeni dönem kapsamında ayrıcalıklı görülmesi ve SUBÜ ile birlikte çok özel bir alanda yer almamız ülkemiz geleceğimiz için de büyük önem arz etmektedir.” dedi.

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Yükseköğretimde Çeşitlilik Dönemi vurgusuyla duyurulan proje kapsamında Araştırma ve Aday Araştırma Üniversiteleri, Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler, “Mesleki Uygulama Ağırlıklı Üniversiteler” ve Tematik Üniversiteler bulunuyor. (ISUBÜ BASIN BÜROSU)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler