• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Mısırlı’daki aileye yardım eli uzandı

  Mısırlı’daki aileye yardım eli uzandı

  Mısırlı’daki aileye yardım eli uzandı

  Yalvaç’a bağlı Mısırlı Köyü’nde çamurdan evde, zor şartlar içinde yaşayan aileye yardım eli Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den uzandı.

  Konuyla ilgili bilgi alan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, aileye yeni ev yapılması talimatını vererek çalışmaları başlattı. Alınan bilgiye göre, bugün köye gelen araçlar ve işçiler, çamurdan evi yıkarak yerine yenisini yapacak.

  SÜREÇ NASIL YÜRÜDÜ?

  Mısırlı’da zor durumdaki aile için MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez, yardım kampanyasını başlatan isim oldu. Kampanyaya Ak Parti Yalvaç Teşkilatı da tam destek verdi

  MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez ile Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Mustafa Alperen Özer, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ederek, “Ailemiz burada bu hayat şartlarında insana yakışmayan ortamda, sağlıksız bir şekilde yaşıyorlar. Gördüğümüz anda yardım kampanyası başlattık. Sağolsun Şükrü Başkan bu aileye yeni ev yapmayı taahhüt etti. İnşaat başladı. Kendisine çok teşekkür ederiz.” dediler.

  Öte yandan Yalvaç’ta başlatılan yardım kampanyası kapsamında işadamları Isparta Belediyesi’nin yapacağı evi teşrif edecek. Ayrıca, başlangıçta prefabrik ev yapımı için başlatılan yardım kampanyasında toplanan parayla da aileye büyükbaş hayvanlar alınıp, ailenin kendi geçimini sağlamasının hedeflendiği ifade edildi.

  Isparta Belediyesi ekipleri bugün sabah saatlerinde ilçemize gelerek Mısırlı Köyü’ne geçtiler. Eski evin yıkılacağı alana hemen inşaat çalışmaları başlayacak. Bu süreçte, ailenin kalabileceği yer de temin edilerek mağdur olmalarının önüne geçildiği kaydedildi. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler