• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > MİLLİ GELİR EŞİT ŞEKİLDE DAĞITILSIN

  MİLLİ GELİR EŞİT ŞEKİLDE DAĞITILSIN

  MİLLİ GELİR EŞİT ŞEKİLDE DAĞITILSIN

  SP İl Başkanı Abdulbaki Özyurt, bu ülkede yaşayan herkesin eşit haklara sahip olduğunu belirterek milli gelirin herkese eşit olarak dağıtılması gerektiğini ifade etti.

  Saadet Partisi İl Başkanı Abdulbaki Özyurt, AK Parti iktidarının yanlıştan vazgeçme yerine yanlış üstüne yanlış politikalar üreterek ülkeyi daha da zor sürece sürüklediğini ifade etti.

  Geçtiğimiz gün  beraberinde eski il başkanı Cevat Gençay, SP’nin 2019 yılında  Isparta Belediye Başkan Adayı olan Avukat Faruk Algınkılıç, SP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Akbulut, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Ateş ve SP İl Müfettişi Mustafa Gülal ile birlikte Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’ı ziyaret eden İl Bakanı Abdulbaki Özyurt, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  SP İl Başkanı Özyurt, ülkenin son bir yıldır pandemi belasıyla uğraştığını belirterek, “Temennimiz pandemi döneminin biran evvel sona ermesidir. Ülke tez zamanda inşallah bu sıkıntıdan kurtulacaktır” dedi. Pandemi döneminde ülkenin kötü yönetilmeye devam ettiğini ifade eden Özyurt, özellikle esnaf ve sanatkarların ekonomik yönden çok sıkıntılı süreçten geçtiğini, Hükümetin esnafa yönelik desteklerinin ise yetersiz olduğunu kaydetti.

  MİLLİ GELİR EŞİT ŞEKİLDE DAĞITILSIN

  Pandemi döneminde Genel Merkezin esnaf, sanayici, köylü, çiftçi. emekli, işçi  kesiminin sorunlarını yakından takip ettiğini, çözüm  önerilerini sunduğunu kaydeden Özyurt, “Biz eleştirilerin yanında çözüm önerilerimizi de sunuyoruz. Esnaflarla ilgili olarak önümüzdeki hafta Akdeniz Bölgesini kapsayacak ve zoom üzerinden esnaflarla ilgili bir çalışma yürütüyoruz. Isparta esnafının da sorunlarını tespit edeceğiz” şeklinde konuştu. Biz yıkıcı değil yapıcı siyaset yapıyoruz diyen SP İl Başkanı Abdulbaki Özyurt, “Bu ülkede yaşayan herkes eşit haklara sahiptir” dedi. Türkiye’nin gelir dağılımı adaletsizliğinde Avrupa’da ikinci sırada olduğunu ifade eden Özyurt,  “Milli gelirin hem artması hem de adil dağılımı için mücadelemizi sonuna kadar sürdürmekten vazgeçmiyoruz” dedi.

  ŞEHİR HASTANELERİ ÜLKENİN SIRTINA BİR YÜKTÜR…

  Ak Parti iktidarının yanlış üstüne yanlış yapmaktan vazgeçmediğini ifade eden SP İl Başkanı Abdulbaki Özyurt, şehir hastanelerinin bu ülkenin üstünde bir yük olduğunu ifade ederek, “Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılan Osmangazi köprüsünün yapılış modeli de bize göre yanlıştır. Biz üretimden yanayız. Bu nedenle ülkede üretim desteklenmelidir” dedi.

  ÖTV zammını da eleştiren Özyurt, bu zammın vatandaşa yıllık 25 milyar ek vergi yükü getireceğini söyledi. Özyurt, “Hükümet buradan elde ettiği gelirle esnaflara 3 bin lira ile 5 bin lira arasında değişen oranlarda destek yapmaktadır. Aslında bu ülke çok zengindir, ama önemli olan bu kaynakları iyi kullanabilecek bir zihniyet lazım”  dedi. Ülkede emeklilerin, çiftçinin, köylünün ve esnafın durumunun her geçen gün kötüleştiğini belirten Özyurt, “Devletin imkanları bu kesimler için harcanılmalı ve desteklenmelidir. “ dedi.

  ERBAKAN’IN BAŞBAKANLIĞI DÖNEMİNDE MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARINA ÇOK BÜYÜK ZAM YAPILMIŞTI…

  Merhum Genel Başkan Necmettin Erbakan’ın başbakanlığı döneminde göreve gelir gelmez memurların maaşlarına %50 zam yaptığını, daha sonra %25 ve %20 oranlarındaki zamlarla birlikte %100’ün üzerinde zam yaptığını hatırlatan SP İl Başkanı Özyurt, “Emeklilere de çok büyük bir zam yapılmıştı. Yani bir ekonomik problem yaratmamıştı” dedi.  Özyurt, işçiye, memura, esnafa, işsizlere yapılacak yardımların ekonomiye hayat vereceğini belirterek, “Oraya vermediğiniz zaman, onunla birlikte diğer bütün kesimler zarar görür. Yani bu verilen para, ekonomiye en süratle dönen paradır ve ekonomiyi ayakta tutan can suyu gibidir; ama ben, bugünkü mantığı anlamıyorum. Yani ‘Verilirse bu, geri gelmez. Hazine bunu kaldıramaz, çökeriz’ zannediyorlar. Tam tersi, ayağa kalkacaklarsa buna ihtiyaç var.” diye konuştu.

  Özyurt, Saadet Partisinin üye sayısının  son dönemde önemli ölçüde arttığına dikkat çekerek, 2023 seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlandıklarını sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler