• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Milletvekili Cesur, Antalya Halinde

  Milletvekili Cesur, Antalya Halinde

  Milletvekili Cesur, Antalya Halinde

  Aralarında İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Teşkilat Başkan Yardımcıları, İYİ Parti Antalya Milletvekilleri Feridun Bahşi ve Hasan Subaşı’nın da bulunduğu parti heyetiyle Antalya Halinde esnaflarla görüşen Isparta Milletvekili Aylin Cesur,  “Zengin kaynakların, fakir bekçisi olmamamız gerekir” dedi.

  Antalya Ziyareti kapsamında çeşitli temaslarda bulunan İYİ Parti Milletvekilleri sabah 5’te Antalya halindeydi. İYİ Parti Milletvekillerinden Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Antalya Milletvekilleri Feridun Bahşi ve Hasan Subaşı ve Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Söğüt Eski Belediye Başkanı Halil Aydoğdu ile beraber Antalya Hali’ni ziyaret etti.

  Sabaha karşı Antalya Hali’nde çalışan esnafla buluşan İYİ Partili milletvekilleri halcilerin ve üreticilerin sıkıntılarını dinledi, sorunları yerinde inceleme fırsatı buldu. Hal ziyaretinin ardından Antalya Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Hasanali Yılmaz’ı, ve derneği ziyaret eden İYİ Parti heyeti, basından gelen soruları cevapladı.

  Basın açıklamasında söz alan Isparta milletvekili Aylin Cesur, “Cennet Antalya’mız turizm cenneti olmasının yanında ciddi bir tarımsal faaliyete de sahip. Antalya, Türkiye’yi doyuran memleket. Bu şehirde tarım ve hayvancılık yapılamazsa Türkiye aç kalır. Sabaha karşı Antalya Hali’nde gerek üreticiyi, gerek komisyoncu arkadaşları gerek halde çalışan diğer arkadaşları dinledik ve gördük ki herkes dertli. Eğer herkesin dertli olduğu bir memleket varsa, bu dertlere çözüm bulmak gerekir. Zengin kaynakların, fakir bekçisi olmamamız gerekir. Kaynaklarımızı kullanamaz haldeyiz ama mesele sadece kaynak meselesi değil. Çiftçiyi, üreticiyi desteklemek gerekiyor ki, sadece Türkiye’yi doyurmayalım ve ürünlerimizi yurt dışına da satabilelim. Ancak bugün maalesef en büyük zenginliğimiz olan gıdayı bile dışarıdan alan bir memleket haline geldik. Var olan yasalar dahi uygulanmıyor. Yasa gereği çiftçimize milli gelirin %1’inin her sene destek olarak verilmesi gerekirken, son 16 yılda ödenen desteklerin oranı %0,60’ın üzerine çıkmadı, desteklerin ödemeleri gecikti. Girdi maliyetlerinin artmasından en çok çiftçilerimiz ve dar gelirli vatandaşlarımız etkilendi. Böyle olunca üretim de olmuyor, komisyoncular da dahil herkes olumsuz etkileniyor. Problemleri meclise taşıyoruz ve taşımaya devam ediyoruz. Özellikle Antalya Milletvekillerimiz Feridun Bahşi ve Hasan Subaşı Antalya’nın her alandaki sorunlarına son derece vakıflar ve her fırsatta çözümleri ile beraber bu sorunları Meclis’te dile getiriyorlar. Ben de Isparta Milletvekili olarak Antalya’mızın gerek turizmi gerek tarımı gerekse de Antalya’da yaşanan hadiseleri yakından takip ediyorum. Bu ziyaretimizde de sorunları yerinden gözlemlemiş olduk. İnşallah iktidara geldiğimizde bütün bu sorunları İYİ Parti olarak çözecek, güneşi Antalya’mıza ve Türkiye’mizin her yerine yayacağız.” dedi. (AHMET LÜTFİ ATAŞ)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler