• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Kooperatifçilik Eğitimleri Devam Ediyor

  Kooperatifçilik Eğitimleri Devam Ediyor

  Kooperatifçilik Eğitimleri Devam Ediyor

  Isparta’da giderek yaygınlaşan kadın kooperatifleri yeni yeni modeller oluşturmaya da devam ediyor. “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü” kapsamında ise eğitim faaliyetleri devam ediyor.

  Cumhurbaşkanlığı birinci “100 Günlük İcraat Programı” kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ortaklığında 30 Ekim 2018 tarihinde imzalanan, “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü” kapsamında eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

  Gönen İlçesinde faaliyet göstermekte olan S.S. Gülgönen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarının talebi üzerine; Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İŞKUR ve Gönen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile “Muhasebe Finansman ve Kooperatifçilik Geliştirme” eğitimi İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Gönen İlçe Merkezinde düzenlendi.

  Kooperatif ortağı 16 girişimci kadına; kooperatifleşmenin amacı, ilkeleri ve değerleri, işleyişi, yönetim ve denetim kurullarının görev ve sorumlulukları, kooperatifin hukuki defterlerinin tutulması ve muhasebesi konularında eğitimler veriliyor.

  S.S. Gülgönen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Gönen İlçe Merkezinde 7 kadın girişimci tarafından kuruldu ve yeni ortak kayıtları ile 31 kişiye ulaştı. Kooperatif ortaklarının tamamı kadınlardan oluşuyor. Kooperatif ortağı kadınlar; el becerisi keçe sabunu, gül reçeli, hünnap ezmesi, hünnap sirkesi, elma sirkesi,  alıç sirkesi, gül sirkesi ve üzüm sirkesi, salça, tarhana, erişte, bulgur, meyve ve sebze kuruları, yufka ekmek, ekşi mayalı ekmek, el açması baklava, peynir, gözleme börek ve gül suyu gibi ürünleri Gönen İlçe Merkezinde bulunan satış noktasında tüketicilerin beğenisine sunuyor. (İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ BASIN BÜROSU)

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler