• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > İyi Parti Kadroları Köyleri Ziyaret Etti

  İyi Parti Kadroları Köyleri Ziyaret Etti

  İyi Parti Kadroları Köyleri Ziyaret Etti

  İYİ Parti Milletvekili Dr. Aylin Cesur, İYİ Parti’nin Konya’da tüm milletvekilleri ile yaptığı çıkarma için Konya’da idi. Konya’dan Yalvaç’a geçen Cesur, Yalvaç’ta İYİ Parti Isparta il başkanının başkanlığında toplanan genişletilmiş ilçe başkanları, yönetimleri toplantısına katıldı. Cesur, daha sonra Aksu ve Gönen ilçelerinde vatandaşlarla buluştu.

  Yalvaç’ta çok uzun süren toplantıda Isparta’nın ilçe ilçe, köy köy tüm sorunları masaya yatırıldı. Yalvaç’taki toplantının öncesinde üye katılım töreninde konuşan Cesur, Yalvaç Halkı’nın su sorununa değindi ve Belediye’yi, yetkilileri Yalvaç’lıyı bir an evvel bu ıstıraptan kurtarmaları için çağrı yaptı. 31 Ağustos’ta yaptığı çağrıda çözümleri söylediklerini ama yetkililerin köklü çözüm üretmek yerine sürekli bir sebep, bir bahane ile konuyu çözümsüzlüğe ittiklerini ve Yalvaç Halkı’nın susuz bırakıldığını, bir an önce bunun giderilmesinin gereğini Yalvaç Halkı adına duyurduğunu söyledi. Su probleminin Isparta’nın pek çok beldesinde, köyünde yaşandığını, bunlarla ilgili yapılacaklar için sürekli önergeler verdiğini ancak halen gittiği köylerde karşılaştıkları en büyük sorunun hep su konusu olduğunu söyledi. Neler yapılması gerektiğini söylediklerini, gerekirse birlikte sorunu çözmeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

  İYİ Parti heyetinin Isparta programı, ertesi gün İYİ Parti Gönen İlçe Başkanlığı’nın yeni binasının açılışıyla devam etti.

  Gönen Belediye Başkanı Osman Kesmen’e ziyarette bulunan heyet, Gönen Belediyesi’nin çalışmaları ve Gönen halkının sorunları üzerine belediye başkanı ile istişarelerde bulundu.

  Aylin Cesur ve İYİ parti Heyeti daha sonra İYİ Parti Gönen İlçe Başkanlığı yeni binasının açılışını yaptı, Gönen esnafını ziyaret etti, vatandaşlarla buluştu ve sorunlarını dinledi. Gönen ziyaretlerinin ardından, İYİ Parti heyeti, Aksu’nun köylerine doğru yola çıktı.

  Milletvekili Cesur, İYİ Parti Isparta İl Başkanı Hasan Büyükçam, İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Raşit Karaduman ve İYİ Parti ilçe başkanları ve il, ilçe teşkilatlarından oluşan heyet, sırası ile Yılanlı, Sofular, Karağı, Koçular, Yakaafşar ve Yaka köylerini ziyaret etti.

  Heyet, soğuk hava şartlarına rağmen gece geç saatlere kadar köy ziyaretlerine devam etti.

  Milletvekili Cesur, köy ziyaretlerinde ilgi ile karşılanırken, vatandaşlarla buluşmalarında uzun uzun sorunları dinledi, not aldı.

  Köylerdeki toplantılarda, kendisinin o köylerin sorunları ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde verdiği önergeleri köylülerle paylaşan ve çalışmalarını anlatan Milletvekili Cesur şöyle dedi:

  “Sizlerin karşısına iki heybe ile geldim. İlk heybem, dolu heybemde köylerimizde yaşanan sıkıntılara dair verdiğim önergelerimle geldim. Diğer heybem boş, boş heybeme de bunların dışında başka ne derdiniz varsa heybemi onlarla doldurmak ve genel merkeze taşımak, meclise taşımak üzere hazırım. Genel merkeze taşıyorum, çünkü komisyonlarımız çalışıyor, yarın iktidar olunca buraların ne sorunları var çalışıyoruz ki o gün hazır olalım ve çözelim.”

  Milletvekili Cesur’un önergelerinde köylülerin sulama ihtiyacına bağlı olarak sulama kanalı, kapalı devre sulama ve gölet talepleri, ulaşım ihtiyacına bağlı olarak, kilitli parke taşı, sıcak asfalt ihtiyacı ve bağlantı yollarının yapılması talebi, alt yapıya dair ise içme suyu sorunu ve kanalizasyon sistemlerinde eksiklikler öne çıktı.

  Köylerde yaşayan vatandaşlar ise bu sorunların yanında ayrıca gübre, yem, elektrik, mazot ve sulama suyu fiyatlarından, pahalıktan, zamlardan şikayet etti. Hayat pahalılığı, köylerin ihmal edilmesi ve devlet hizmetlerinin eskisi kadar köylere ulaşmaması da İYİ Parti heyeti ile yapılan köy toplantılarında bir diğer başlığı oluşturdu. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler