• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > ISUBÜ’de Engelliler Günü Farkındalık Etkinliği

  ISUBÜ’de Engelliler Günü Farkındalık Etkinliği

  ISUBÜ’de Engelliler Günü Farkındalık Etkinliği

  Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programı öğrencileri ve öğretim elemanları 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engellilik olgusuna yönelik çeşitli farkındalık etkinlikleri gerçekleştirdi.

  Bu kapsamda ISUBÜ Rektörlüğüne ziyarette bulunan Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programı öğrencileri ve öğretim elemanları tasarladıkları farkındalık broşlarını Rektör Prof. Dr. İbrahim Diler, Rektör Yardımcıları ve Genel Sekreter ile idari personele takdim ettiler.

  Ziyarette öğrenciler tarafından engelli farkındalığıyla ilgili yapılan sosyal deney, engellilikle ilgili olumsuz söylemlerin düzeltilmesi etkinliği, bakım merkezinde engelli bireylerle yapılan etkinlikler, öğretim elemanlarımızın engellilikle ilgili çalışmaları ve üniversitemiz erişilebilirlik durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Rektör Prof. Dr. İbrahim Diler, Rektör Yardımcıları ve Genel Sekreter günü anlam ve önemine binaen Üniversite bünyesinde öğrenim gören engelli öğrencilerle ve engelli bakımı öğrencileri ile yemekte bir araya geldiler.(ISUBÜ BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler