• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Hizmet kalitesi artırılacak

  Hizmet kalitesi artırılacak

  Hizmet kalitesi artırılacak

  Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 2019 Teknik Destek Çağrısında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan İnsansız Hava Aracı Kullanım Eğitimi ile personelin teknik kapasitesinin arttırılması projesi kapsamında İl Müdürlüğü Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Yılmaz toplantı salonunda eğitim düzenlendi.

  İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli 15 Teknik personele, 5 günlük teorik eğitim ve 2 gün uygulamalı olarak Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi Öğretim Görevlisi Erhan Şener tarafından verilen eğitim sonunda katılımcılara İHA-1 Ehliyeti/Sertifikası verilecek.

  Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerinin teknik kapasitelerinin arttırılması ve kurumsal projelerde profesyonelleşmenin önemi ve çalışma konularımızın önemli kısmının arazide gerçekleşmesi, arazi zorluklarının azaltılması, hızlı ve etkin çözümler üretilmesi için teknolojik cihazların kullanımına yönelik eğitimler günümüzde elzem hale geldi.

  Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin tarımda dijitalleşme ve teknolojinin entegresi yaklaşımıyla ilki gerçekleştirilen bu eğitim sonunda, İHA’ları daha aktif kullanarak; Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkisinde olan ürün ve havza bazlı tarımsal desteklemeler, doğal afetler ve hasar tespit çalışmaları, mera ıslah ve amenajman çalışmaları ve su ürünleri denetimleri daha sağlıklı yapılarak tarımsal ve hayvansal üretim yapan işletmelere hizmet kalitesinin arttırılması hedefleniyor. Çalışmalarda İHA kullanımı personel, zaman ve akaryakıt açısından tasarruf sağlayacak.

  Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri bu tür eğitim çalışmaları ile teknolojik yeniliklerin takipçisi olacağını belirtti. HABER MERKEZİ

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler