• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Hedef Farkındalık Oluşturmak

  Hedef Farkındalık Oluşturmak

  Hedef Farkındalık Oluşturmak

  Toplumsal cinsiyet ayrımı hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor. Öyle ki; çocuklarda oyuncak seçiminden arkadaş seçimine ve ilgi alanlarına kadar toplumsal cinsiyet ayrımı kendisini gösteriyor. İşte tam da bununla ilgili olarak Selahattin Seçkin İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Makbule Yılmaz, yönettiği proje ile küçük yaş gruplarında günlük yaşam becerilerinin cinsiyetle ilgili olmadığını gözler önüne sermek istiyor.

  “Erkeğim; dikiş dikerim, Kızım; tamir ederim” eTwinning Projesi hakkında bilgi veren Yılmaz, “Erkeğim Dikiş Dikerim Kızım Tamir Ederim eTwinning projesi ile küçük yaş gruplarında günlük yaşam becerilerinde cinsiyetin belirleyici olmadığı konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladık.
  Yapılan çalışmalarda; günlük yaşam becerileri anne, baba ve çocuk işbirliğiyle kazandırıldı. Proje sonunda ebeveyn ve öğretmen rehberi hazırladık ve okul müdürümüz Yaşar Kemal Baş ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yılmaz’a, ve şube müdürlerimize takdim ettik. Ülkü Ortaokulu Müdürü Musa Aslan ve Hızırbey Ortaokulu Müdürü Tevfik Akar’ı ziyaret ederek hazırladığımız dergiyi verdik” dedi. (KADİR ÖZDEMİR)

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler