• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Hayvancılık İşletmelerine Ziyaret

  Hayvancılık İşletmelerine Ziyaret

  Hayvancılık İşletmelerine Ziyaret

  İçinde bulunduğumuz pandemi süreci, sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmanın ve kendi kendimize yeten bir gıda ülkesi olmanın önemini bir kez daha gösterdi. Bu kapsamda Isparta’da büyükbaş hayvan besiciliği yapan işletmeler ziyaret edildi.

  Tarım İl Müdür Yardımcısı Uğur Turgut ile Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ali Gündüz tarafından Hüseyin Coşkun’un Sav Kasabasında ve Oktay Coşkun’un Yakaören köyünde bulunan işletmelerine gerçekleştirilen ziyaretlerde yetiştiricilerin sorunları, karşılaştıkları problemler ve hayvancılığının genel durumu karşılıklı olarak istişare edilerek çözüm önerileri sunuldu.

  Sağlıklı, sürdürebilir hayvancılığın arazi şartları değerlendirildi ve tüm dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen pandemi şartlarında kontrollü sosyal hayatın yanında üretime dayalı çalışmaların yapılması gerektiği paylaşıldı.

  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede; “Besi işletmelerimizde kazancın arttırılması konusunda hayvanların çevre şartlarının iyileştirilmesi ve giderin yüzde yetmişini oluşturan yem maliyetlerinin düşürülmesi için yem bitkisi ekim alanlarının çoğaltılması konusunda görüş birliğine varılmıştır.

  İçinde bulunduğumuz pandemi süreci, sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmanın ve kendi kendimize yeten bir gıda ülkesi olmanın önemini bir kez daha göstermiştir.

  Bu sebeple yetiştiricimizin yanında olan ve her türlü sorununu çözme konusunda büyük gayret gösteren Bakanlığımızca, yetiştiricilerimize hayvan başına 65 TL Yem Desteği ödemesi yapılmış, yine yakın zamanda besicilerimize hayvan başına 250 TL Besilik Erkek Sığır (Kırmızı Et) Desteği ödemesi yapılacaktır.

  Tarım ve Orman Bakanlığı özellikle tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Covid-19 pandemisinde özveriyle üretime devam eden çiftçilerimizi desteklemeye ve onların yanlarında olmaya devam edecektir” denildi. HABER MERKEZİ

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler