• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Hak ettiğimiz gibi yararlanamıyoruz

  Hak ettiğimiz gibi yararlanamıyoruz

  Hak ettiğimiz gibi yararlanamıyoruz

  Isparta’nın Cumhurbaşkanlığı kararı ile yatırımlarda devlet yardımları hakkında yapılan değişiklik sonrası yine 2’nci teşvik bölgesinde kalması siyasetin de gündeminde. CHP İl Başkanı Halıcı, “Isparta yine 2. Bölgede, AKP döneminde bitmeyen yollar, alınamayan teşviklerle geçen 18 yıl…” ifadelerini kullandı.

   

  Cumhurbaşkanlığı kararı ile yatırımlarda devlet yardımları hakkında önemli değişiklikler yapıldı, yatırım amaçlı bina-inşaat harcamalarındaki KDV istisnasının süresi uzatıldı. Hazırlanan yeni teşvik haritasında Isparta’nın yeri ise değişmedi; Yine 2’nci bölgede.

  Isparta’nın bugüne kadar teşviklerden hak ettiği ölçüde yararlanmadığını ileri süren Cumhuriyet Halk Partisi Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, yaptığı değerlendirmede, “Türkiye yatırım teşvik haritasında Cumhurbaşkanlığı kararıyla değişiklikler yapıldı. İlimiz açısından ise değişen bir şey yok. Mevcut iktidar döneminde çıkan hiçbir teşvik yasasından istenildiği düzeyde yararlanamayan Isparta yine 2. Bölgede. AKP döneminde bitmeyen yollar, alınamayan teşviklerle geçen 18 yıl…” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler