• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Esnaf Odaları Birliği, Kadın Esnafını Unutmadı

  Esnaf Odaları Birliği, Kadın Esnafını Unutmadı

  Esnaf Odaları Birliği, Kadın Esnafını Unutmadı

  Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, oda başkanlarıyla birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde kadın esnafa ve işyerlerinde çalışan kadınlara karanfille birlikte maske ve 14 kuralı içeren broşür takdim etti.

  8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği kadınları unutmadı. Birlik Başkanı Ahmet Tural, oda başkanlarıyla birlikte ilimizdeki kadın esnaflara ve esnafa ait işyerlerinde çalışan kadın personele karanfil vererek günlerini kutladı. Ayrıca maske ve 14 kuralı içeren broşür vermek suretiyle kontrollü normalleşme dönemiyle birlikte maske mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını ve ilimizin düşük riskli il kategorisinde yer alması için katkı sunmalarını istedi.

  ‘KADINA ŞİDDETE HAYIR’

  Başkan Tural, yaptığı açıklamada “Bugün anlamlı bir gün. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması dolayısıyla Birliğimiz tarafından kadınlarımıza karanfil takdim ederek günlerini kutluyoruz. Esnaf teşkilatı olarak her zaman kadına şiddete hayır diyoruz. Bugün de gür bir sesle kadına şiddete bir kez daha hayır diyoruz” dedi. Ahiliğin kadın kollarını oluşturarak tarihte kurulan ilk kadın teşkilatı olduğunu kaydeden Başkan Tural  “ Bu geleneğin içinden gelen esnaf ve sanatkarlar camiası olarak başımızın tacı olan kadınlarımızın toplumsal ve ticari hayatın her alanında aktif olarak var olabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadınlarımızın ticari hayatta var olmaları hem kendi ayakları üzerinde durmalarında hem de çağdaş, demokratik, gelişmiş bir toplum için ülkemizin kalkınmasında kilit rol üstleniyor. Bu vesileyle hayatımızın her anında bize destek olan, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın, şehit ve gazilerimizin eş ve annelerinin ve esnaf kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi. (IESOB BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler