• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Eğirdir’de Merkez ve Köyleri Ziyaret Ettiler

  Eğirdir’de Merkez ve Köyleri Ziyaret Ettiler

  Eğirdir’de Merkez ve Köyleri Ziyaret Ettiler

  CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı ve yöneticiler, Eğirdir’de merkez ve köyleri ziyaret etti. Ziyaretlerle ilgili değerlendirme yapan İl Başkanı Halıcı, “Bir kez daha gördük ki, vatandaşlarımızın hemen hemen tüm talepleri iktidar tarafından göz ardı edilmiş” dedi.

  CHP Isparta İl Yönetimi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Perşembe günü Eğirdir’e giden Başkan Halıcı’ya Eğirdir İlçe Başkanı Murat Yılmaz, Eğirdir Kadın Kolları Başkanı Ümmü Ayan Aydın, Eğirdir ilçe yöneticileri, Isparta İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Erkan, Isparta Kadın Kolları Başkanı Pembe Görgeç, Isparta Belediyesi Merkez Belediye Meclis Üyeleri Hasan Karaca, Burak Akşahin ve Isparta il yöneticileri eşlik etti.

  Eğirdir’de ilk olarak ilçe binasını ziyaret eden CHP heyeti; burada partililer ve yöneticiler ile sohbet etti. Başkan Yalım Halıcı Eğirdir Merkez’de esnafları dolaşarak vatandaşların taleplerini dinledi ve normalleşme döneminde kepenklerini yeni açan esnafa hayırlı olsun dileklerini iletti.

  Eğirdir’de esnaf ziyaretinin ardından Havutlu köyüne hareket eden heyet; yeni yapılacak muhtarlık seçimi için köy halkına hayırlı olsun dilekleri iletti. Havutlu ‘daki sohbetin ardından CHP İl Başkanı Yalım Halıcı ve yöneticiler Pazarköy, Bağıllı ve Baklan köylerini ziyaret etti.

  CHP İl Başkanı Yalım Halıcı yazılı olarak yaptığı açıklamada şunlara değindi.

  “BAKLAN VE HAVUTLU KÖYLERİMİZDE TELEFON ÇEKMİYOR”

  “Bugün Eğirdir ilçe başkanlığımızın yapmış olduğu program vesilesi ile Eğirdir Merkez’de ve Havutlu, Pazarköy, Bağıllı, Baklan köylerimizde vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Burada vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını dinledik. Maalesef vatandaşlarımızın talepleri iktidar partisi tarafından göz ardı edilmektedir. Bu çalışmadan çıkardığımız notları ve talepleri genel merkezimize ilettik. Genel Merkezimiz ve Isparta örgütleri olarak bu taleplerin takibini sonuna kadar yapacağız. Eğirdir çalışmamız sırasında ziyaret ettiğimiz köylerimizde ne yazık ki telefonlar çekmiyor. Uzaya çıkmak ile övündüğümüz bugünlerde; 2021 yılında telefonların çekmemesi vatandaşlarımıza yapılan 2. Sınıf muamelenin sonucudur. En kısa zamanda Baklan köyümüze yapılması planlanan yansıtıcı için çalışmalara başlanılmalıdır. Baklan ve Havutlu ’da yaşayan vatandaşlarımız mağdur edilmemelidir. Operatör tarafından onay verilen yansıtıcının hala kurulmama nedeni nedir?

  “PAZARKÖY ’DE Kİ VATANDAŞ TOPRAK REFORMU İSTİYOR”

  Pazarköy ziyaretimiz sırasında vatandaşlarımız ile görüştük, dertlerini dinledik. Köyde tarım olanağının az olması nedeni ile köy halkı toprak reformu istiyor. Bu konu da da sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Amacımız vatandaşlarımızın taleplerinin yerine getirilmesidir.”

  Pazarköy sırasında vatandaşlar ile sohbet eden ve çay içen CHP Heyeti; köy kahvesinde oturan bir vatandaşın CHP’ye üye olma isteğini de yerine getirdi. CHP’ye yeni üye olan vatandaş ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmayan heyet; hayırlı olsun dilekleri ile köyden ayrıldı.

  Son olarak Pınarpazarı’nda esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelen İl başkanı Yalım Halıcı; bölgenin sorunlarını dinledi ve notlar aldı. Vatandaşlar ile sohbet eden Yalım Halıcı; CHP’nin çözüm önerini anlattı. Daha sonra vatandaşlar ve Eğirdir ilçe yöneticileri ile vedalaşan CHP İl Başkanı Yalım Halıcı ve beraberindeki heyet akşam saatlerinde Eğirdir’den ayrıldı. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler