• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Düşmez, Sezonun Mayıs’a Ertelenmesini Değerlendirdi

  Düşmez, Sezonun Mayıs’a Ertelenmesini Değerlendirdi

  Düşmez, Sezonun Mayıs’a Ertelenmesini Değerlendirdi

  Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Başkan Vekili Ali Düşmez,” Kimse net bir tablo konuşamaz. Vakalar düşerse bilim kurulunun tavsiyesiyle TFF oynatır” dedi.

  Bölgesel Amatör Lig’de sezon başlama tarihinin mayıs sonuna ertelenmesinin ardından TFF Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez ilk kez bir açıklama yaptı.

  TASKK ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez, TFF olarak pandemi ortamında sağlık ve bilim kurullarının tavsiyeleriyle hareket etmek durumunda olduklarını söyledi.  Düşmez,, “Ligler mayısın sonunda kesin olarak başlayacak mı?” şeklindeki soruya  “Eğilip bükülmediğimi herkes bilir. Kimse  net bir  tablo konuşamaz. Vakalar düşerse bilim kurulunun tavsiyesiyle TFF oynatır” dedi.

  TFF Başkan Vekili ve TASKK Başkanı  Düşmez: “Biz Covid vakalarının düşeceğini öngörerek başlangıç için 17 Nisan dedik. Hatta geçen cuma statüyü açıklayacaktık. 1400 maçlı bir formül geliştirdik. 10 farklı senaryo hazırladık. Ben beyaz sayfaya (liglerin hiç oynanmaması) karşı olduğum için bunları ortaya koydum. Kulüplerimizin istediği her türlü formülü onaylarız. Bizim olduğumuz ortamda kimse amatörleri üvey evlat pozisyonuna düşüremez. Normalde BAL 150 takım, bu rakam 260’lara çıkmışsa bu bir jesttir. Bu istihdam demektir. Olumluluk demektir. Bunu göz ardı etmeyin.

  ‘Mayıs sonu oynayalım’ derse biz oynatmak istiyoruz zaten. 266 takımın yüzde 51’i oynamak istiyordur inşallah. Biz kulüplerin ve sporcuların hakkını koruduk. Kimsenin hakkı zayi olmasın diye uğraştık” dedi.

  Kesin oynanacak diyemem Düşmez, “Peki mayıs sonunda kesin olarak başlayacak mı?” sorusuna ise “Kesin oynanacak demem, yetkili değilim” yanıtını verdi.

  Dünyada mahalli ligler oynanmıyor Başkan Düşmez, dünya genelinde ve Türkiye’de birçok spor organizasyonu yapılırken BAL’ın ertelenmesiyle ilgili olarak ise “Sadece üst ligler oynanıyor. Mahalli ligler oynanmıyor. Olimpiyata hazırlanan kulüplere ve sporculara izin var. Fransa’da, İngiltere’de amatörler beyaz sayfa yapıldı. Yeni başlayacak olan Kadınlar Ligi, 16 takımın olduğu, Antalya’da bir otelde 6 günde bitecek, 34 maçın oynanacağı basit bir lig. Futbol Gelişim Ligleri desen hepsi iptal oldu. Bir tek U19 Ligi, sonuçları UEFA’ya yollanacağı için oynanacak. U19 takımları 168 maçla oynuyor” açıklamasını yaptı. (AHMET LÜTFİ ATAŞ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler