• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Deniz kardeşler yeni evine kavuştu

  Deniz kardeşler yeni evine kavuştu

  Deniz kardeşler yeni evine kavuştu

  Belediye Başkanı Başdeğirmen, Yedişehitler Mahallesinde zor şartlarda hayat süren iki kardeş için yapılan evi inceledi. Eski evin yıkımını, malzemesini karşılayan Isparta Belediyesinin yanı sıra muhtarlık da evin işçiliğini üstlendi. İmece usulü tamamlanan evde incelemelerde bulunan Başdeğirmen, kardeşlerin eşyalarının yenileneceğini ve her türlü ihtiyaçlarının da giderileceğini söyledi.

  Isparta’nın Yedişehitler Mahallesinde yaşayan Ayşe Deniz (52) ve zihinsel engelli kardeşi Abdullah Deniz (50) derme çatma bir evde zor şartlarda hayat mücadelesi veriyordu. Mahalle Muhtarı Adem Şamlı konuyu Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e iletti. Başdeğirmen de verdiği talimatla evin yenilenmesini isterken, evin mahalle sakinlerinin de katkıda bulunmak istemesiyle imece usulü ile yapılması kararlaştırıldı. Isparta Belediyesi eski evin yıkımını ve malzemesini karşılarken, mahalle muhtarlığı da evin işçilik bölümünü üstlendi ve mahalle sakinleri ile esnaf evin yapımına katkı sundu. Böylece imece usulü evin yapımı tamamlandı.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, evdeki son durumu incelemek ve eksikliklerini tespit amacıyla mahalleye gitti.

  Ev sahibi Ayşe Deniz’e ‘Memnun musunuz?’ diye soran Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Biz her zaman sizlerin yanındayız. Nerede zor durumda olan vatandaşımız varsa, bizler onlar için buradayız. Yollar, asfaltlar, parklar her zaman yapılır, önemli olan zorda kalan vatandaşlarımızın sorunlarını giderebilmek, ihtiyaç sahiplerimizin ihtiyaçlarını görebilmek. Burası eski bir yapıydı, yıktık ve şu anki haline getirdik. Bunu imece usulü yaptık, malzemelerini belediye verdi, eksik kalanları muhtarımız tamamladı, işçiliğini yaptırdı. Burayı bu kardeşlerimize kazandırdık. Sağlıkla, mutlulukla, huzurla oturun. Yine bir ihtiyacınız olursa bizler onlara da yetişmek için burada hazırız” derken, evindeki eksik eşyaların da tamamlanması için gerekenin yapılacağını kaydederek, “Eşyalarını da alacağız, hiçbir eksik bırakmayacağız” ifadelerinde bulundu.

  Yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Ayşe Deniz de, “Çok memnunuz, muhtarımızdan, sizlerden Allah razı olsun.  Doğalgazım yok ancak bu yıl kömür yakacağım. Kömürüm vardı” derken, Başkan Başdeğirmen de, gelecek yıla da doğalgazının yapılacağını söyledi.

  Yedişehitler Mahallesi Muhtarı Adem Şamlı da, inşaata Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in kendilerine verdiği cesaretle başladıklarını dile getirerek, “Çok şükür bitirdik olduk. Belediye Başkanımıza, mahalle sakinlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Yedişehitler Mahallesi Muhtar azası Bilge Avcı da, mahallelerine yapılan çalışmalar, metruk binaların yıkımından dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti. Avcı, mahallelerinde rahatsızlık duydukları gazinoların Başkan Başdeğirmen tarafından kapatılmasının sağlandığını söyleyerek, “Çok sağ olun, var olun. Mahallemizin her türlü ihtiyacında yanındasınız. Bir insanın dileğini yerine getirmek, ihtiyaçlarını gidermek kadar güzel bir hayır olamaz. ” dedi.

  Önemli olanın insanların mahallelerinde rahat ve huzurlu hayat sürebilmesi olduğunu dile getiren Başkan Başdeğirmen de, “Rahatsızlıkları gidermek için bizlerde elimizden geleni yapıyoruz. Metruk binaları yıkıyoruz. İçkili gazino mahalle içerisinde uygun değildi. Sahipleriyle görüştük, karşılıklı istişare ettik. ‘başkanım vatandaş rahatsızsa biz burayı kapatıyoruz’ dediler. Teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler