• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Basketbol Ligi Oyuncu Seçmeleri Yapıldı

  Basketbol Ligi Oyuncu Seçmeleri Yapıldı

  Basketbol Ligi Oyuncu Seçmeleri Yapıldı

  Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi oyuncu seçmeleri 6 Mart Spor Salonu’nda, saat 10.00 – 17.00 saatleri arasında yapıldı. Seçmelere 15 yaş ve üzerinde olan sporcular katıldı.

  Isparta Kültür Turizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (ISKUDER) başlattığı sosyal sorumluluk projesiyle fark yaratıyor. Isparta’da yaşayan kız çocuklarını spora teşvik etmek, genç yaştaki kız çocuklarını sporla tanıştırmak, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve basketbol branşında Isparta’yı temsil edecek başarılı sporcular yetiştirmek amacıyla başlatılan proje için ilk adım attı.

  ISKUDER tarafından bu yıl Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele edecek takım için seçmeler 15 yaş ve üzerinde olan genç kızlar  6 Mart Spor Salonu’nda, saat 10.00 –17.00 saatleri arasında yapıldı. Seçmelerde başarılı olan genç yetenekler, Iskuder Tekespor Basketbol Kulübü’nün bir parçası olmaya hak kazanacak.

  Altyapıdan Ispartalı kız çocukları yetişecek

  Proje kapsamında, Isparta’nın her ilçesine gidilerek genç yetenekler alanında uzman antrenörler eşliğinde tespit edilecek. Isparta’da yaşayıp spor yapma imkanı olmayan, dezavantajlı kız çocukları başta olmak üzere her çocuğa dokunmayı hedefleyen proje, kısa süre içerisinde Iskuder Tekespor Basketbol Kulübü’nün de altyapısını oluşturulacak. (HABER MERKEZİ)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler