• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> >  Başkan Gök Beyaz Melekleri unutmadı

   Başkan Gök Beyaz Melekleri unutmadı

   Başkan Gök Beyaz Melekleri unutmadı

   

  Eğirdir ilçesinde görev yapan hemşireleri Başkan Veli Gök, 12 Mayıs hemşireler gününde sağlık çalışanlarını yalnız bırakmadı.

  Eğirdir Limanı Belediye Sosyal tesislerinde sabah kahvaltısında buluşan Eğirdir Belediyesi ve ilçede görev yapan hemşireler, kahvaltı sonrası beyaz melekleri  mavi tura çıkardı.Sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi olan hemşirelerimizin hemşireler günü kutlu olsun. Etkinliğe Hastane baştabibi Uzm. Nrlg. Dr. Semih Gürler, Hastane müdürü Kadir Minnet, Hastane Sağlık Hizmetleri Müdürü Hanife Gelir ve hemşireler katıldı.

  Belediye’den yapılan bilgilendirmede: “Programda konuşan Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Baştabibi Uzm. Nrlg. Semih Gürler yaptığı konuşmada; ‘Değerli mesai arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz, bugün 12 Mayıs ve 18 Mayıs Ebe ve Hemşirelik Haftası, 14 Mayıs Eczacı Kalfası Haftası sağlık çalışanlarını açısından önemli bir hafta olması münasebeti ile Belediye Başkanımız Veli Gök’ün önderliğinde Kaymakamımızın katılımı ile kahvaltı programındayız. Zorlu bir süreçten geçtik pandemi artık etkisini yitirmeye başladı. Bu dönemde meşakkatli ve zor bir dönemi atlattık. Hayatını kaybeden hastalarımızın hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz, tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Haftanızı tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.’ Dedi.

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK yaptığı konuşmada; ‘Rahmetli Anam, çocuklarımın birisini postacı yapacam, birisini polis yapacam, birisini hafız yapacam, birisini de hemşire yapacam derdi. Küçük kız kardeşim nasip oldu hemşire oldu, ailede bir tane hemşire var. Gerçekten sağlık teşkilatı insan canıyla insan canının kurtarılması anlamında mücadele veriyor, mesai harcıyor. Her mesleğin kendine has özelliği ve kutsallığı vardır ama insan canını kurtarmak için mücadele edenlerin ayrı bir kutsallığı olduğu düşüncesindeyim ben. Dolayısıyla sağlık camiasında doktorlarımız, hemşirelerimiz, tüm sağlık çalışanlarımız bir ekip halinde bu sonuca gidiyorlar, ekibin bir ayağı boşta olduğunda belki de başarıya gitmemiz zor. Dolayısıyla hepiniz birbirinizden çok değerlisiniz. Ben gününüzü kutluyorum, katıldığınız için her birinize teşekkür ediyorum. Ama özellikle bu 2 yıldır covid sürecinde fedakarlıklarınız dünyaya örnek oldu. Sizlere sağlık ve sıhhatler diliyorum.’ İfadelerini kullandı.

  Kaymakam Adem ÇELİK ise yaptığı konuşmada; ‘Son 2 yılda sağlık çalışanlarımız ciddi anlamda gayret sarf ettiler, emek sarf ettiler. Bende bir sağlık çalışanı eşi olarak süreci takip ettim. Yine ailede başka sağlıkçılarda var, babam ve annem sağlıkçıydı. Bu süreci yakinen biliyorum. İnsan hayatına dokunduğunuzda her şey güzelleşiyor, böyle bir günde bu organizasyonu düzenleyen Eğirdir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum, sizlerin haftasını kutluyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. ‘dedi.

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK daha sonra başta 112, hastane, sağlık ocağı olmak üzere sağlık çalışanlarını ziyaretlerini sürdürdü ve çiçek takdim etti” (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler