• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Aşı Candır Hayat Kurtarır

  Aşı Candır Hayat Kurtarır

  Aşı Candır Hayat Kurtarır

  Isparta Burdur Tabip Odası Başkanlığı tarafından vatandaşlara Covid-19 aşınızı olun çağrısı yapıldı.

  Biz hekimler bileme ve aşıya güveniyoruz diyen Isparta Burdur Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nermin Karahan çağrısında, “Koruyucu hekimlik hizmetlerinin en önemli başlığı “bağışıklama”dır. Aşı tüm canlılar için hayat kurtaran en önemli değerdir. Başarılı bir bağışıklama hizmeti toplum katılımının ve etkin bir sağlık eğitiminin gerçekleştirildiği, bütüncül ve toplum tabanlı bir sağlık örgütlenmesi ile mümkündür.

  COVID-19 Pandemisinde  AŞI, mevcut koşullarda salgını kontrol altına almanın en önemli aracıdır.   Ülkemizde mutlaka virüsle temasın ve virüs yayılımının önlenmesine yönelik uygulamaların eşzamanlı olarak kararlılıkla sürdürülmesi gerekir. Yaşamak herkesin hakkıdır, yaşatmak kamu yönetiminin ödevidir! Yaşam hakkının sağlanması aracı olarak toplumun hızlıca aşılanması gerekir. Toplum bağışıklığının sağlanabilme koşulu en kısa sürece toplumun aşılanmasıdır.

  Yaşamak ve yaşatmak için;  Sağlık Bakanlığı’nı yeterli miktarda COVID-19 aşısı sağlamaya,  Pandemi yönetiminde yaşam hakkına öncelik vermeye,  Sağlık çalışanlarımızı koruma ve korunma duyarlılığını geliştirerek sürdürmesini talep ediyoruz.

  Halkımızı aşılanmaya davet ediyoruz.  Biz hekimler bilime ve aşıya güveniyoruz, siz de güvenin. Tedirgin Olma Aşı Ol. Aşı Candır Hayat Kurtarır” dedi. (NUMAN BÜYÜKÜNSAL)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler