• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Akit’ten Büyük Saygısızlık!

  Akit’ten Büyük Saygısızlık!

  Akit’ten Büyük Saygısızlık!

  Türk siyasetinin mihenk taşlarından ve Isparta’nın medarı iftiharı Koca Reis’in oğlu Isparta Milletvekili TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e hakaret eden Akit Gazetesi’nin hadsizliği tepkilere sebep oldu. 

  Yeni Akit Gazetesi ile CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal arasındaki “Büyük Kulüp” tartışması devam ediyor.

  Mahmut Tanal, Büyük Kulüp seçimlerinde oy kullanırken çekilen fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Akit de Tanal’ın mason yapılanmasına dahil olduğunu söyledi.

  CHP’li Tanal, Akit’e Büyük Kulüp’e üye olan AK Parti’li ve MHP’li isimleri açıklayarak yanıt verdi. Tanal’ın açıkladığı isimlerden birisi de TBMM Başkanvekili AK Parti’li Süreyya Sadi Bilgiç’ti.

  AKİT’TEN AKP’Lİ MECLİS BAŞKANVEKİLİNE: DIŞ KAPININ DIŞ MANDALI

  Yeni Akit bugün yayımladığı haberinde Bilgiç’in “AKP’nin dışında kalan”, “Dış kapının dış mandalı” olduğunu ileri sürdü.

  Akit’in haberinde şu ifadeler yer aldı:

  “AK Parti’nin dış kapısının dış mandallarından öte isim veremedi!

  Mahmut Tanal’ın “Büyük Kulüp” üyeliğinin bugünkü Yeni Akit gazetesinde de haberleştirilmesinden sonra yine paylaşımda bulunan Tanal, ’50’ye yakın AK Partili var’ deyip üç isim verebildiği listeye bir de Sürayya Sadi Bilgiç ile Muammer Güler’i ekledi. CHP’li Tanal’ın verdiği isimler, bugün AK Parti dışında kalmış, partinin dış kapısının dış mandallarından öteye gitmeyen isimler olması dikkat çekti.”

  Akit’in haberinde AK Parti Isparta Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç için “Partinin dış kapısının dış mandalları” ifadelerini kullanması ise tepki topladı.

  Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Mahmut Tanal, “Bu çirkin nitelemeden dolayı Akit yönetimini kınıyor, Sn. Bilgiç’e dayanışma duygularımı iletiyorum.” dedi.

  Akit’in, Bilgiç üzerinden Meclis’e de hakaret ettiğini söyleyen Tanal şunları belirtti:

  Yeni Akit, Bilgiç’i hedef alan ifadeyle Meclis’e de hakaret etmiş oldu.

  Be hey lüks binalarda masa başı haberciliği yapan Yeni Akit! “Ak Parti’nin dış kapısının dış mandalı” diye küçük düşürmeye çalıştığınız Süreyya Sadi Bilgiç, 5 dönemdir Ak Parti’den milletvekili seçiliyor.

  Partisi tarafından TBMM Başkanvekilliği koltuğuna layık görüldü.

  Ha akla şu da gelmiyor değil: Ak Parti içindeki hangi fraksiyona, gruba yakınsın ki, Bilgiç’e saldırıyorsun Yeni Akit?

  Ak Parti dışında kaldığını savunduğunuz eski bakan Abdulkadir Aksu ise “AKP’nin gözdesi” şeklinde hakkında haber yapılan biri. Aksu, kamu bankasının yönetimine getirildi.

  Şaban Dişli de Erdoğan tarafından Hollanda’ya büyükelçi olarak atandı.

  Ayrıca söz konusu ifadeniz, Ak Parti’nin kurucularına da hakarettir. İsimlerini sıraladığımız kuruculara “Partinin dış kapısının dış mandalı” diyorsunuz. Ak Parti’yi, Yeni Akit gibi yandaş medya organları bitirecek! (HABER MERKEZİ)

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler