• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve MEİGDER buluşması sona erdi

  Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve MEİGDER buluşması sona erdi

  Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve MEİGDER buluşması sona erdi

   

  Akdeniz Bölgesinde 7 il ve 4 ilçede örgütlenerek yaklaşık 2 bin üyeye ulaşan AGF’in cemiyet başkanlarından oluşan yönetiminin, Mersin  İnternet Gazetecileri Derneği  ile olan ziyareti sona erdi.

  Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na (TGK) bağlı Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) ile Mersin İnternet Gazetecileri Derneği’ni (MEİGDER) bir araya getiren ‘Mersin Buluşması’nda sona gelindi.

  Etkinliğin son gününde konuk gazetecilerle MEİGDER üyeleri kahvaltıda bir araya geldi. Dilek ve temennilerin ardından söz alan AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, Mersin Buluşmalarının bir başlangıç olduğunu söyledi. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Coşkun, “Bir sonraki programda buluşuncaya dek hoş kalın diyorum. Bu arada diyaloğumuzu hiçbir zaman eksik tutmayalım. Aynı anda ortak ses çıkartabilmenin şu ortamda çok büyük bir önemi var. Sıkıntılarımız çok büyük bununla ilgili mücadelelerimiz devam edecek. İnşallah bu yönde kararlılıkla sektörümüzü daha iyi yerlere getirecek çalışmalara imza atarız. Buraya gelen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bu gönüllü çalışma;  sosyal sorumluluğun hepsinden önemlisi mesleğimizin geleceğinden duyduğumuz sorumluluğun bir sonucudur.  Akdeniz Bölgesi’nin en doğusuyla en batısı bir arada buluştuk. Herkesin emeğine sağlık. Bir sonraki programda görüşmek umuduyla hoşça kalın” diyerek AGF üyesi gazeteci cemiyeti başkanlarına veda etti.

  ŞEHİTOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

  MEİGDER Başkanı Vahap Şehitoğlu ise toplantı için Mersin’i tercih eden AGF Genel Başkanı Coşkun’a teşekkür ederek, “Kısa bir süre için sizlerle birlikte olduk ama biz anılarımızı sizlerle bütünleştirdik, Arkadaşlarımızla birlikte sizleri görmekten çok mutlu olduk” dedi. Şehitoğlu ayrıca,  konuk  gazetecilere olan ilgilerinden dolayı Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’a, Mersin Büyükşehir  Belediye Başkanı Vahap Seçer’e ve Büyükşehir Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Bedretttin Gündeşe’e teşekkür ederek sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından AGF Yönetim Kurulu Üyeleri, MEİGDER Yönetimiyle vedalaşarak Antalya, Alanya, Hatay, Burdur, Isparta, Osmaniye Kahramanmaraş illerine dönüş yaptı. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler