• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > 6 ay süreli 50 işçi alınacak

  6 ay süreli 50 işçi alınacak

  6 ay süreli 50 işçi alınacak

  Isparta İşkur ile Isparta İl Özel İdaresi işbirliğinde; Toplum Yararına Program kapsamında çalıştırılmak üzere Çevre Temizliği, Kamusal Alt Yapının Yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park Düzenlemeleri Yapacak 50 kişi 6 ay süreli olarak işe alınacak.

  Konu ile ilgili olarak İşkur İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Programa katılmak isteyen kişilerin, Covid-19 salgını nedeniyle İl Müdürlüğümüze gelmeden, katılımcı başvuru tarihleri arasında www.iskur.gov.tr e-şube veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Program Portal Numarası 297810 Katılımcı Başvuru Tarihleri 30 Kasım – 04 Aralık 2020 Liste/Mülakat Tarihi- Saati 09 Aralık 2020 – 09:30 – 17:30 Liste Mülakat Yeri Isparta İl Özel İdaresi Toplantı Salonu Başvuru Yapılabilecek Yerler Isparta Merkez ve Merkeze bağlı Köyler, Eğirdir’e bağlı Bademli köyünde ikamet edenler başvuru yapabilir.

  Program Başlama – Bitiş Tarihi 16 Aralık 2020 – 14 Haziran 2021

  TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

  1. a) Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.
  2. b) 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
  3. c) Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.
  4. d) Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.” HABER MERKEZİ

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler