• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > 3 bin 579 kişiye eğitim verildi

  3 bin 579 kişiye eğitim verildi

  3 bin 579 kişiye eğitim verildi

  İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan En İyi Narkotik Polisi Anne ve Narkorehber projeleri kapsamında Isparta’da farklı sosyal gruplardaki 3 bin 579 kişiye eğitim verildi.

   

  İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan En İyi Narkotik Polisi Anne ve Narkorehber projeleri kapsamında Isparta’da da yoğun bir çalışma yapıldı.

   

  Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede “İçişleri Bakanlığımızca başlatılan ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 81 ilde hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polisi Anne” ve “Narkorehber” projesi kapsamında; uyuşturucuyla mücadelede farkındalık oluşturma, bilinçlendirme ve vatandaşların sürdürülen mücadeleye aktif  katılımının sağlanması amacıyla, 22 yaş ve üzeri yetişkinlere yönelik olarak; Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Tubim Büro Amirliği görevlilerince,  01.01.2020 – 21.01.2021 tarihleri arasında, eğitim faaliyetlerine pandemiden ötürü uzun süre ara verilmesine rağmen;  Covid-19 tedbirleri kapsamında maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek yüz yüze ve ZOOM Programı üzerinden düzenlenen toplam 84 eğitim faaliyetinde; toplam 3 bin 579 kişiye eğitim verilmiştir” denildi.

   

  Açıklamada eğitim verilen gruplarla ilgili şu bilgiler verildi; Öğretmen 2 bin 102, öğrenci velisi 428, kamu görevlisi 171, özel güvenlik görevlisi 211, emniyet mensubu 197, HEM kursiyerleri 158, Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü personeli 55, KYK personeli 257.

   

  Yapılan açıklamada; “İl Merkezimizde bulunan 69 okulda öğretmen ve velilere yönelik eğitim faaliyeti yapılmış olup; il merkezi ve ilçelerimizde bulanan diğer okullara ilişkin eğitim planlamalarına devam edilmektedir.

  Ayrıca yine bu süre içerisinde; Iyaşpark AVM, Centrum Garden AVM, Iyaş Bulvar AVM, SDÜ Uygulama Noktası, Sav Uygulama Noktası ve Gölcük Uygulama Noktasına olmak üzere toplamda 6 Narko-Nokta Standı açılmış, AVM müşterileri ve yolculardan oluşan 652 vatandaşımıza pandemi kurallarına uygun şekilde broşür dağıtımı yapılarak Madde Bağımlılığıyla Mücadele konusunda bilgilendirme yapılmıştır” ifadelerine yer verildi. HABER MERKEZİ

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler