• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > 14 milyona yakın emeklinin talepleri görmezden gelinmemeli

  14 milyona yakın emeklinin talepleri görmezden gelinmemeli

  14 milyona yakın emeklinin talepleri görmezden gelinmemeli

  Türkiye’de 13 milyon 700 bin yani 14 milyona yakın emeklinin taleplerinin görmezden gelinmemesi gerektiğini ifade eden Emekliler Derneği Başkanı Abdülkadir Ersal; Emeklilerimizin gözü, kulağı, bayram ikramiyesinde. Dilerim bu kez emeklilerimizin isteği geri çevrilmez. Emeklilerimiz bu bayram en azından bir kurban kesecek kadar bayram ikramiyesi istemektedir” dedi.

   

  Ülkede hayat pahalılığının hat safhaya ulaştığını ve emeklilerin zor şartlar altında hayatlarını sürdürmeye çalıştığını ifade eden Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Isparta Şubesi Başkanı Abdülkadir Ersal, Kurban Bayramı öncesinde emeklilerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

  Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Isparta Şubesi Başkanı Abdülkadir Ersal, bayram ikramiyeleri ve emekli maaşı zamları artışının en az bir kurban parası kadar olması gerektiğini belirterek; “Emekliler kendilerine verilen maaşla bir kurban bile alamıyor” dedi.

  Başkan Ersal; “2017 yılından bu yana emekli ikramiyesi bin TL iken, ağır pandemi şartları ve ekonomik zorluklar içerisinde bin 100 TL olmuştur. Yükselen enflasyon ve artan zamlara karşı bayram ikramiyelerinde de artış olması gerektiğini belirtiyor ve her platforma savunuyoruz.

  Emeklilerimiz, daha rahat yaşama koşullarına sahip olmak istemekte çok haklıdır. Çünkü bu ülkenin her karışında onların alın teri var. Bu ülkenin emeklisine sahip çıkmak, sosyal devlet olmanın da bir gereğidir. Emeklilerimiz, Kurban Bayramı ikramiyesinin en az bir kurban parası kadar olmasını istiyor” ifadelerini kullandı.

  (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler