• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Bilim insanlarının görevi Durmaksızın üretmektir

  Bilim insanlarının görevi Durmaksızın üretmektir

  Bilim insanlarının görevi Durmaksızın üretmektir

  Süleyman Demirel Üniversitesi, Faculty of Transport, Communications and Logictics (FSKL), UBT (University of Business and Technology), Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren, Kolegji AAB, International Balkan University (IBU), International Vision University işbirliğiyle düzenlenen “Uluslararası Fen Bilimleri ve Teknolojisi” ile “Uluslararası Sosyal Bilimler Araştırmaları” konferansı, farklı ülkelerden gelen çok sayıda akademisyenin katılımıyla Budva’da gerçekleşti.

  Karadağ Üniversitesi Fakultet za Biznis i Turizam (FBT-Budva)’nın ev sahipliğindeki etkinliğin açış konuşmalarını, Karadağ İçişleri Bakan Yardımcı ve Novi Pazar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mersad Mujevic, FBT-Budva Dekanı Prof. Dr. Rade Ratkovic, Süleyman Demirel Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi ve Kutbilge Akademisyenler Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karaboyacı yaptı.

  Karadağ İçişleri Bakan Yardımcı ve Novi Pazar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mersad Mujevic konuşmasında, üç yıldır çeşitli Balkan ülkelerinde gerçekleştirilen etkinliğin, eğitim ve bilimsel kalitenin artmasına önemli katkı sağladığını söyledi. Doç. Dr. Mujevic, sözlerini başta Süleyman Demirel Üniversitesi, Kutbilge Akademisyenler Derneği ve diğer tüm paydaşlara teşekkür ederek sonlandırdı.

  FBT-Budva Dekanı Prof. Dr. Rade Ratkovic da uluslararası katılım ile gerçekleşen etkinliğin, Budva ve Karadağ için büyük önem taşıdığını belitti.

  SDÜ Mühendislik Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Karaboyacı ise bilimsel toplantıları, bilim insanlarının bir araya gelerek bilgi ve kültür paylaşımında bulunduğu önemli mecralar olarak tanımladı. Karaboyacı, durmaksızın üretmenin bilim insanlarının görevi olduğunu söyledi.

  RTCG ulusal devlet kanalından da yayınlanan açılış toplantısının ardından farklı salonlarda çeşitli alanlardaki bilimsel sunumlara geçildi. Etkinlik sonrasında yapılan görüşmelerde etkinliğin gelecek yıl da Budva’da düzenlenmesi konusunda fikir birliğine varıldı. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler