• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Zor Günleri Geride Bırakıyoruz

  Zor Günleri Geride Bırakıyoruz

  Zor Günleri Geride Bırakıyoruz

  Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, 1 Temmuz itibariyle tüm işyerlerinin açılması ve kısıtlamaların kaldırılmasının sevindirici olduğunu belirtirken, esnafın ayağa kalkması için mutlaka can suyu kredisi verilmesi gerektiğini iletti.

  1 Temmuz itibariyle sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılması ve tüm işyerlerinin açılmasına ilişkin alınan kararları değerlendiren Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, “Alınan kararlar pandemiden en çok zararı gören esnafımız ve vatandaşımız adına oldukça olumlu ve sevindirici. Pandemi nedeniyle bir buçuk yıldır sıkıntı çeken esnafımız nefes alacak” dedi.  Sokağa çıkma kısıtlamalarının tümüyle kaldırılmasının ve işyerlerinin eski çalışma düzenine geçiyor olmasının çok olumlu bir karar olduğunu aktaran Başkan Tural “Maalesef salgın nedeniyle bir buçuk yıldır ülke olarak büyük sıkıntılar çektik. En çok etkilenen kesim de esnaf ve sanatkarımız oldu. Kısıtlamalar nedeniyle esnafımız işyerini kapattı, kazancı geriledi, işçisini çıkarmak , kapasitesini düşürmek zorunda kaldı.  Artık alınan önlemler, ve yoğun aşılama programıyla birlikte zor günleri geride bırakıyoruz. 1 Temmuz itibariyle kademeli normalleşmede üçüncü adıma geçiyoruz. Ancak kısıtlamaların kaldırılması  normal hayatımıza geri dönüyoruz anlamına gelmiyor. Rehavete kapılmadan Sağlık Bakanlığı’nın  belirlediği tedbirlere, özellikle maske mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam edeceğiz. Tedbirleri elden bırakmadan, vatandaşa hizmet vermeye devam edelim ” dedi

  KAPALI İŞYERLERİ AÇILIYOR

  1 Temmuz itibariyle kapalı olan hamam, eğlence merkezleri, sinema salonları gibi işletmelerin de açılacak olmasının sevindirici olduğunu ileten Başkan Tural, yeni eğitim-öğretim yılında okul servisleri ve kantinlerin de inşallah eskisi gibi hizmet vermeye devam edeceğini aktardı. Eğlence sektöründe müzikle ilgili kısıtlamanın mevcut olup gece 24:00’e kadar çalışma izni verildiğini, kafelerde nargile servisinin yapılamayacağını anımsatan Başkan Tural,  pandeminin tamamen sona ermesi ile bu yasaklarında kalkacağının unutulmaması gerektiğini iletti.  Birlik Başkanı Tural “Şehirlerarası seyahat kısıtlamaları ile şehir içi toplu taşımadaki kısıtlamaların sona ermesi ulaştırma sektörümüze rahat bir nefes aldırdı. Ancak ulaşım sektörünün desteğe ihtiyacı var. Bu sektöre mutlaka ticari akaryakıt desteği verilmesini talep ediyoruz.

  ESNAFA AYAĞA KALKIŞ DESTEĞİ VERİLMELİ

  1 Temmuz itibariyle artık kahvehanelerimizde oyun yasağı da kaldırılıyor.  Oyunların serbest bırakılması yüz bini aşkın kahvehane ve kıraathane esnafımız ile müşterilerin yüzünü güldürdü. Ülke genelindeki tüm esnafımız uzun bir aradan sonra tam zamanlı olarak faaliyete geçerek zor zamanları geride bırakacak. Ancak işyerini açan esnafımızın ayağa kalkması için mutlaka desteklenmesi gerekiyor.  Esnafımız ayağa kalkış yani cansuyu kredisi bekliyor. Bu nedenle bir yıl geri ödemesiz 5 yılda ödemeli  faizsiz cansuyu kredisi verilmesi esnaf ve sanatkarlarımızı bu  dönemde büyük oranda rahatlatacaktır. Alınan kararlardan dolayı Hükümetimize teşekkür eder, esnaf ve sanatkarımıza hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu. (IESOB BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler