• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Zarar Gören Sahalar İncelendi

  Zarar Gören Sahalar İncelendi

  Zarar Gören Sahalar İncelendi

  Isparta Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy Isparta ve Dinar Orman İşletmelerinde böcek tasallutu nedeniyle zarar gören sahalarda incelemelerde bulundu.

  Bölge Müdürü Ulusoy’a, Bölge Müdürlüğü Mühendisleri, Isparta ve Dinar İşletme Müdürleri,  İşletme Şefleri ve muhafaza memurları eşlik etti.

  Bölge Müdürü arazi programında Isparta İşletme Müdürlüğü Keçiborlu Şefliği ile Dinar İşletme Müdürlüğü Dinar Şefliğinde böcek tasallutu nedeniyle kuruyan ve zarar gören ağaçlarda incelemelerde bulunarak, uygulanması gereken mücadele yöntemleriyle ilgili değerlendirme yaptı.

  Bölge Müdürü Refik Ulusoy Isparta ve Dinar İşletmelerinde meydana gelen böcek zararıyla ilgili açıklamada bulunarak; Ormanların korumasının ve sürdürülebilir bir şekilde işletilmesinin önemine değinerek, mevcut orman varlığımızı gelecek nesillerimize aktarmak için koruma faaliyetlerinin en önemli etmenlerden biri olduğunu, iklim değişikliği nedeniyle, dumansız yangın denilen zararlı böcek popülasyonlarının artabileceğini, herhangi bir böcek tasallutunda acilen harekete geçilerek mücadele yöntemlerinin uygulanması gerektiğini, sahaların iyi takip edilerek zarar görmüş fertlerin sahadan uzaklaştırılması ve böcek tasallutlarında mekanik, biyolojik ve biyoteknik yöntemlere ağırlık verilerek ormanlarımızın korunması gerektiği talimatında bulundu. (HABER MERKEZİ)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler