• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Yaza Hazır ‘DAVRAZ’ Misafirlerini Bekliyor

  Yaza Hazır ‘DAVRAZ’ Misafirlerini Bekliyor

  Yaza Hazır ‘DAVRAZ’ Misafirlerini Bekliyor

  Isparta’nın özellikle kış turizminde büyük bir öneme sahip 4 mevsim turizm ve spor iddiasında olan Davraz Kayak Merkezi, bugünlerde kışa veda ediyor. Rengârenk bir yaza merhaba demek için hazırlıklarına devam eden Davraz Kayak Merkezi’ndeki alt yapı, yapılan çalışmalarla yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

  Isparta’nın turizm noktalarından birisi olan Davraz, rengârenk bir yaza merhaba demek için hazırlıklarına devam ediyor. Dört mevsim turizm, dört mevsim spor iddiasında olan Davraz Turizm Merkezi’ndeki alt yapı, yapılan çalışmalarla yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

  Davraz, başarılı geçen kayak sezonunun ardından sahip olduğu spor salonu ve çim sahalarla sporcuları yüksek rakımda kamp yapmaya, gül, lavanta, zambak tarlaları ve kamelya alanlarıyla da günübirlik ziyaretçilerini bekliyor.

  Merkezde, geçtiğimiz yıllarda yapılan deneme ekimlerinin başarıya ulaşmasının ardından dönümlerce alanda lavanta, gül, zambak dikiminin yanı sıra badem ve kestane bahçeleri oluşturuldu. Baharın gelmesiyle birlikte bu tarla ve bahçelerde özenle bakım çalışmaları yapılıyor. Vali Ömer Seymenoğlu da beraberinde İl Genel Meclis Başkanı Serkan Kesin ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Av. Abdullah Çelik’le beraber yapılan çalışmaları yerinde inceledi, çalışanlara kolaylıklar diledi. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler