• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Yalvaç’tan 8 Öğretmen Finlaniya’da Eğitim Aldı

  Yalvaç’tan 8 Öğretmen Finlaniya’da Eğitim Aldı

  Yalvaç’tan 8 Öğretmen Finlaniya’da Eğitim Aldı

  Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen ve Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü liderliğindeki Kelebek Etkisi isimli proje kapsamında Yalvaç’tan 8 öğretmen Finlandiya’nın Helsinki kentinde  “Zorbalık: Okullarda Akran Zorbalığı ve Etkili Mücadele” konusunda eğitime katıldı.

  Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen KA101 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği 2019-1-TR01-KA101-065500’nolu Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü liderliğindeki “Kelebek Etkisi” adlı konsorsiyum projesi kapsamında Yalvaç’tan 8 öğretmen, “Zorbalık: Okullarda Akran Zorbalığı ve Etkili Mücadele” konusunda 10-20 Ekim 2021 tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki kentinde alanında uzman eğitmenler tarafından verilen 8 günlük kursu başarıyla tamamlayarak katılım belgelerini almaya hak kazandı.

  Öğretmenler, Akran Zorbalığıyla Mücadele Eğitimi’nin yanı sıra Espoo ve Loviisa şehirlerindeki Mankkaan Ortaokulu’na ve Isnas İlkokulu’na ziyaret gerçekleştirdiler. Bu ziyarette Finlandiya eğitim sistemini ve okul ortamını inceleme fırsatı buldular. Finli öğretmenlerin sınıf içinde kullandıkları yöntem, strateji ve teknikler konusunda bilgiler edindiler.

  Ayrıca Finli eğitimcilerin Akran Zorbalığıyla Mücadele konusunda uyguladıkları ve başarıya ulaşmış “KiVa” modeli hakkında bilgiler edindiler.

  Eğitimlerin ardından Yalvaç’a dönen öğretmenler, burada almış oldukları eğitimleri proje yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında ilçemizdeki diğer meslektaşlarıyla paylaşarak Akran Zorbalığıyla Mücadelenin ilçe genelinde uygulanmasını hedefliyor. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler