• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Uzman Doktor Atamaları İçin Verilen Sözler Yine Tutulmadı

  Uzman Doktor Atamaları İçin Verilen Sözler Yine Tutulmadı

  Uzman Doktor Atamaları İçin Verilen Sözler Yine Tutulmadı

  Yalvaç Devlet Hastanesi’nin uzman doktor ihtiyacı için verilen sözler bu atama dönemi için de tutulmadı.

  Sağlık Bakanlığı’nın bugün açıklanan 100.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü münhal kadrolarında Yalvaç Devlet Hastanesi’ne hiçbir uzman doktor kadrosu verilmedi.

  Açıklanan münhal kadrolara göre, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne 8 pratisyen hekim kadrosu tahsis edildi.

  Diğer yandan, 100.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Mazeret (Eş ve Sağlık) Kurası münhal kadroları da açıklanırken, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne bir psikiyatri uzmanı kadrosu açıldığı öğrenildi. Mazeret kuralarında, Yalvaç’a gelmek isteyen ve mazereti uygun olan bir psikiyatri uzmanı başvurusu olması halinde, Yalvaç’a 3. Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı atanmış olacak.

  5 ÖNEMLİ BRANŞTA UZMAN DOKTORUMUZ YOK

  Yalvaç Devlet Hastanesi’nde uzun süredir 5 önemli branşta uzman doktor ihtiyacı var ve bu ihtiyaç bir türlü giderilmiyor. Isparta Şehir Hastanesi’nden haftada bir ya da iki gün gelen uzman doktorlarla geçici olarak hizmet verilmeye çalışılırken, aşağıdaki beş branşta uzman doktor bulunmaması halkımızın büyük şikayetine neden oluyor:

  Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Üroloji Uzmanı, Nöroloji Uzmanı, Radyoloji Uzmanı (www.ozyalvac.com)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler