• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Üzerinde titrediğimiz mukaddeslerimizin şiiridir

  Üzerinde titrediğimiz mukaddeslerimizin şiiridir

  Üzerinde titrediğimiz mukaddeslerimizin şiiridir

  ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yılı Kutlama Mesajında “İstiklal Marşımız, ezelden beri onsuz yaşayamadığımız istiklal ve hürriyet aşkımızın, her zerresinden şühedanın fışkırdığı aziz vatan toprağının şiiridir” dedi.

  Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, “İstiklal Marşımız, yirminci yüzyılın ilk çeyreğinde Anadolu’nun üzerine çöken bir karabasandan eşsiz bir kahramanlıkla kurtuluşumuzun şiiridir ve Türk’ün ateşle imtihanında gösterilen vatan savunmasındaki iradeyi ve iman gücünü anlatır.

  İstiklal Marşımız, çehresi çatılmasın diye kurban olmayı dilediğimiz bayrağımızın şiiridir ve bize karanlık günlerde dahi ümitsiz olmamak gerektiğini telkin ederek al sancağın şafaklar gibi daima dalgalanacağı müjdesini verir.

  İstiklal Marşımız, ezelden beri onsuz yaşayamadığımız istiklal ve hürriyet aşkımızın, her zerresinden şühedanın fışkırdığı aziz vatan toprağının şiiridir.

  İstiklal Marşımız, sadece Hakk’a tapan milletimizin, iman dolu göğsümüzün, namahrem eli değmesin diye üzerinde titrediğimiz mukaddeslerimizin şiiridir.

  Ne mutlu ki bugün maşeri vicdanımızın göklere yükselen sesi olan o şiirin “İstiklal marşı” olarak kabul edilişinin 100. yılını idrak ediyoruz.

  Bu kutlu günde İstiklal savaşımızın muzaffer komutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; milli mücadelenin destanını bize armağan eden tevazu ve iman abidesi Mehmet Akif Ersoy’u ve bu kutlu marşta söylendiği gibi, başları arşa değecek kadar ulvileşen bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

  Dileriz ki, söylerken bize güven veren, gönlümüzde bahtiyarlık rüzgarları estiren İstiklal marşımız bu vatanın semalarında ebediyete kadar yankılansın” dedi. (ISUBÜ BASIN BÜROSU)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler