• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > SGK İl Müdürü Karagöz’den Başkan Veli Gök’e Ziyaret

  SGK İl Müdürü Karagöz’den Başkan Veli Gök’e Ziyaret

  SGK İl Müdürü Karagöz’den Başkan Veli Gök’e Ziyaret

  Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hüseyin Karagöz, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ü makamında ziyaret etti. Karagöz, kayıt dışı istihdamla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ü makamında ziyaret eden İl Müdürü Karagöz kayıt dışı istihdamın çalışanların SGK’ya hiç bildirilmemesi veya çalışma sürelerinin ya da ücretlerinin eksik bildirilmesi olduğunu kaydetti.

  Karagöz, Kayıt dışı istihdamın işçi, işveren ve kamu yönetimi açısından olumsuz sonuçları, kayıtlı istihdamın avantajları, işyerinde kayıt dışı istihdamın tespiti halinde yüksek idari para cezaları ile karşılaşılacağı. İş kazası durumunda adli ve ağır idari sorumluluklar doğacağı, sigorta prim teşviklerinden yararlanılamayacağı, işverenlerin en geç işçi çalıştırılmaya başladıkları gün işyeri bildirgesi ile işyeri tescili yaptırmaları gerektiğine de işaret etti.

  Ziyarette Sosyal Güvenlik Kurumu iş ve işlemleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İl Müdürü Karagöz, 2021 yılı Rehberlik ve Bilgilendirme programı kapsamında hazırlanan broşürleri takdim etti.

  Ziyaret ve bilgilendirmeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gök, İl Müdürü Karagöz ‘e teşekkür etti. (EĞİRDİR BELEDİYESİ BASIN BÜROSU)

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler