• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > ‘Sahte’ 9 Temmuz’da Listede

  ‘Sahte’ 9 Temmuz’da Listede

  ‘Sahte’ 9 Temmuz’da Listede

  SDÜ’de farklı bölümlerde öğrenim görmek için Isparta’da yolları kesişen 4 müzisyen kurdukları ve ‘Ayıp Olmaz Mı?’ ismini verdikleri müzik grubu şu aralar tatlı bir heyecan yaşıyor. 9 Temmuz Cuma günü yeni klipleri ‘Sahte’ müzik listelerindeki yerini alacak. Sahte, pandemi döneminde müzisyenlerin yaşadığı sorunlara ve çözümsüzlüğe tepki gösteriyor. 

  Ayıp Olmaz Mı?… Isparta’nın ilk albümlü rock müzik grubu… 9 Temmuz Cuma günü yeni klipleri ‘Sahte’ müzik piyasasına giriyor. Müzik listelerinde yerini almak için hazırlanan ‘Sahte’ isimli klip hem eğlenceli hem de sorgulayıcı bir çalışma olarak dikkat çekiyor.

  Grubun kurucusu ve solisti Burak Öneği ile ‘Sahte’yi ve pandemi döneminde müzisyenlerin yaşadıkları sorunları konuştuk.

  Neden ‘Sahte’? sorusuna cevap veren Burak Öneği, “İnsanların duygularını, davranışlarını değerlendirdiğimiz zaman aslında sahte bir profil ortaya çıkıyor. Biz aslında o sahteliğe bir vurgu, bir dokunuş yapmak istedik. Bunu yaparken de bir taraftan eğlenceli bir taraftan da düşündüren, sorgulatan bir çalışma olsun istedik. İşte ‘Sahte’ bu duygularla ortaya çıkan bir eser oldu” dedi.

  Klibi Isparta’da harabe bir ortamda çekilen Sahte, Ayıp Olmaz Mı?’nın Isparta’ya verdiği önemi ve değeri de bir kez daha ortaya koyuyor. Bir kez daha diyoruz çünkü grup diğer kliplerini de Isparta’da çekti.

  Klibin arkasında ise My Moon Prodüksiyon’un imzası var. Özcan Öztürk yönetmenliğinde çekilen klip, 9 Temmuz Cuma günü yayına girecek.

  Isparta’nın değerlerini ön plana çıkarmak isteyen ve bu anlamda başarılı adımlar da atan Ayıp Olmaz Mı? İlk profesyonel şarkısını 2017 yılında yaptı.

  Pandemi döneminde müzisyenlerin yaşadıkları sorunlara da dikkat çeken Burak Öneği, “Tüm dünyayla birlikte Türkiye’de bu pandemi döneminde büyük zorluklar ve sıkıntılar yaşadı. Ama, şunu söylemek gerekir ki bu süreci en ağır yaşayan kesim müzisyenler oldu. Enstürmanlarını satanlar, hatta ne yazık ki hayatlarına son verenler oldu. Müzisyenler aslında bir ülkenin gönüllü kültür elçileridir. O ülkenin kültürünü, sanatını dünya penceresine aktaran insanlardır. Böyle bir dönemde sahipsiz, desteksiz kalıp, sonra da müzisyenleri önemsiyoruz, destekliyoruz gibi bir yaklaşımı da sahte bulduğumuzu söylemek isterim. Özellikle genç müzisyenlere destek vermek gerekiyor. Biz çıktığımız bu yolda özellikle arkamızdan gelen gençlere destek olmak, onlara yol açmak istiyoruz. Üretkenliği öne çıkarmak zorundayız. O yüzden de bu ülkede müzisyenleri yok saymamak gerekiyor” dedi.

  9 Temmuz Cuma günü yayına girecek olan yeni klipleri için de heyecanlı olduklarını kaydeden Burak Öneği, son söz olarak “Müzik sahnede güzel” dedi.  (MURAT USLU)

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler