• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO:787 (01.08.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:787 (01.08.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:787 (01.08.2018)

  T.C.

  ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

  2018/2858 ESAS

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : ISPARTA MERKEZ İSTİKLAL 1 MAHALLESİ KIRAÇLAR MEVKİİ 816 ADA 12 PARSELDE KAYITLI 12.942,65 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ A,B,C,D,E,F BLOKLU BİR BODRUM BİR ZEMİN BEŞ NORMAL KATLI BETONARME BİNALAR VE ARSASI D BLOK 1. KAT 7 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Taşınmaz parsel üzerinde 6 adet apartman bulunmaktadır. Taşınmaz 1. Kat 7 Nolu daire mevcut projeye göre, D Blok 1. Kat 7 Nolu daire brüt 149,00 m2 yüzölçümlü, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, lavabo+wc, ebeveyn duş odası, hol, antre ve 2 balkondan ibarettir. Balkonlar katlanır cam ile kapatılmıştır. Doğalgaz yakıtlı, merkezi sistem ısıtmalı, kaloriferli, asansörlü, 2 cepheli, ön cephe (güney-batı) ana yola bakmaktadır. Çatılı, kat mülkiyetli, her katta 4 daire bulunmaktadır. Site içi, güvenlikli, yeni sanayi sitesi karşısında, Milli Egemenlik Stadı yanındadır. İmar planı sınırı içinde olup kısmen meskün konut alanında kalmakta, blok nizam 5 kat yapı müsaadelidir. Betonarme karkas yapı yaklaşık 9 yıllık binadır. 17/03/2006 tarihli yapı ruhsatı 07/05/2009 tarihli yapı kullanma izin (iskan) belgesi mevcuttur. 1. derece deprem bölgesindedir. Yapı denetim uygulanmamıştır. Alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta şehir merkezine (kaymakkapı meydanı) ortalama 2 km uzaklıktadır. Taşınmaz 1/2’şer hisseli olup taşınmazın tamamı satışa çıkarılmıştır.

  Adresi                          : Anadolu Mahallesi Namık Kemal Caddesi Şehri Gül Sitesi D Blok Kat 1

  Daire 7 Merkez / ISPARTA

  İmar Durumu             : Dosyasında mevcuttur.

  Kıymeti                        : 352.471,33 TL

  KDV Oranı                 : %1

  Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir.

  1. Satış Günü : 27/09/2018 günü 10:00 – 10:10 arası
  2. Satış Günü : 23/10/2018 günü 10:00 – 10:10 arası

  Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU(YEMEKHANE) ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, satış bedeli üzerinden yukarıda belirtilen oranda KDV.’nin alıcıya ait olacağı,satıştan doğan KDV.nin engeç bakiye ihale bedelininin yatırıldığı gün ilgili vergi dairesine yatırmaları yatırmadıkları takdirde ihale kararının kaldırılacağı,  1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2858 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/07/2018

   

   

      Arife SARI

  İcra Müdür Yardımcısı

  96365

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler