• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO:690 (29.06.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:690 (29.06.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:690 (29.06.2018)

  T.C.

  ISPARTA

  1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

  2018/6 SATIŞ

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Isparta İl, Merkez İlçe, 8359 Ada, 1 Parsel, ÇÜNÜR Mahalle, YAKAARDIMevkii, Taşınmaz boş arsa konumundadır üzerinde herhangi bir yapılaşma yoktur. köşe parsel konumundadır,topografik yapısı meyillidir. güney batı cephesinde 15 m genişlikteki 5451 sokak, kuzey cephesinde 30 m genişlikte 277 cadde bulunmaktadır. belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. şehir merkezine 7-8 km mesafededir. etrafında SD doğu kampüsü, Tıp fakültesi hastanesi vardır

  Yüzölçümü                  : 2.178,54 m2

  İmar Durumu: İmar planı içinde ticari alan+konut alanında emsal=1,50 ve Hmax=SErbest dir.

  Kıymeti                        : 2.723.175,00 TL

  KDV Oranı                 : %18

  Kaydındaki Şerhler    : Diğer : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.

  1. Satış Günü : 02/08/2018 günü 15:00 – 15:10 arası
  2. Satış Günü : 07/09/2018 günü 15:00 – 15:10 arası

  Satış Yeri                      : Isparta Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı işleri müdürlüğü odası –

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2018

   

   

      Özlem İRŞİ

  Satış Memuru

  62107

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler