• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO: 666 (19.06.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 666 (19.06.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 666 (19.06.2018)

  T.C.

  ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

  2017/8747 ESAS

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri : ISPARTA ATABEY İLÇESİ PEMBELİ KÖYÜ KARAAĞAÇLI MEVKİİ 1532 PARSELDE KAYITLI 6.460,00 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ BAHÇE CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Taşınmaz tapu kayıtlarında niteliğinin bahçe olarak geçtiği, fiili kullanım durumunun da bahçe olduğu, üzerinde 6-7 yaşlarında kapama şeftali ağaçlarının olduğu, fakat ağaçların tam verimde olmadığı, toprak yapısının kumlu-tınlı ve meyilsiz, düz zemin yapısında ve toprak kalitesinin iyi olduğu, parselin güneyinde tarla yolu ve sulama kanalının bulunduğu, etrafında bulunan kanallar vasıtası ile sulanma imkanının olduğu, taşınmazın bulunduğu bölgedeki çevre parsellerde genellikle meyvecilik yapıldığı tespit edilmiştir.Taşınmazın tapu kaydında 3402 Sayılı Kanunun 22 Maddesinin 2 Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir şerhi vardır.

  İmar Durumu             : Dosyasında mevcuttur.

  Kıymeti                        : 116.280,00 TL

  KDV Oranı                 : %18

  Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir.

  1. Satış Günü : 16/08/2018 günü 10:00 – 10:10 arası
  2. Satış Günü : 12/09/2018 günü 10:00 – 10:10 arası

  Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE

  BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  2 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri : ISPARTA ATABEY İSLAMKÖY KÖYÜ KIZILÇAY MEVKİİ 8973 PARSEL 7.120,00 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ TARLA CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Taşınmaz Isparta-Atabey karayolunun Atabey istikametinde yolun sol tarafında ve yola sıfır konumda yer aldığı, tapu kayıtlarında niteliğinin tarla olarak geçtiği fakat fiili kullanım durumunun bahçe olduğu, üzerinde 8-10 yaşlarında kapama kiraz ağaçlarının olduğu, fakat ağaçların bakımsız olduğu ve tam verimde olmadığı, toprak yapısının kumlu-tınlı ve meyilsiz, düz zemin yapısında ve toprak kalitesinin iyi olduğu, etrafında bulunan kanallar vasıtası ile sulanma imkanının olduğu, taşınmazın bulunduğu bölgedeki çevre parsellerde genellikle sulu şartlarda hububat ve meyvecilik yapıldığı tespit edilmiştir. Taşınmazın tapu kaydında 3083 Sayılı Yasanın 13 Maddesi Gereğince devir temlik ipotek edilemez satış vaadine konu olamaz şerhi ile 3402 Sayılı Kanunun 22 Maddesinin 2 fırkasının (a) bendi uygulamasına tabi olduğu şerhleri vardır.

  İmar Durumu             : Dosyasında mevcuttur.

  Kıymeti                        : 156.640,00 TL

  KDV Oranı                 : %18

  Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir.

  1. Satış Günü : 16/08/2018 günü 10:20 – 10:30 arası
  2. Satış Günü : 12/09/2018 günü 10:20 – 10:30 arası

  Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE

  BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  3 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri :ISPARTA ATABEY İLÇESİ İSLAMKÖY KÖYÜ KIZILÇAY MEVKİİ 10310 PARSEL 1.921,00 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ TARLA CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Taşınmaz Isparta-Atabey karayolunun Atabey istikametinde yolun sol tarafında ve yola yaklaşık 25-30 metre mesafede yer aldığı, tapu kayıtlarında niteliğinin tarla olarak geçtiği fakat fiili kullanım durumunun bahçe olduğu, üzerinde 4-10 yaşları arasında değişen kapama kiraz ağaçlarının olduğu, fakat ağaçların bakımsız olduğu ve tam verimde olmadığı, toprak yapısının kumlu -tınlı ve meyilsiz, düz zemin yapısında ve toprak kalitesinin iyi olduğu, etrafında bulunan kanallar vasıtası ile sulanma imkanının olduğu, taşınmazın bulunduğu bölgedeki çevre parsellerde genellikle sulu şartlarda hububat ve meyvecilik yapıldığı tespit edilmiştir.Taşınmazın tapu kaydında 3083 Sayılı Yasanın 13 Maddesi gereğince devir temlik ipotek edilemez satış vaadine konu olamaz ve 3402 Sayılı Kanunun 22 Maddesinin 2 Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir şerhleri vardır.

  İmar Durumu             : Dosyasında mevcuttur.

  Kıymeti                        : 38.420,00 TL

  KDV Oranı                 : %18

  Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir.

  1. Satış Günü : 16/08/2018 günü 10:40 – 10:50 arası
  2. Satış Günü : 12/09/2018 günü 10:40 – 10:50 arası

  Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE

  BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, satış bedeli üzerinden yukarıda belirtilen oranda KDV.’nin alıcıya ait olacağı,satıştan doğan KDV.nin engeç bakiye ihale bedelininin yatırıldığı gün ilgili vergi dairesine yatırmaları yatırmadıkları takdirde ihale kararının kaldırılacağı,  1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8747 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/06/2018

   

      Arife SARI

  İcra Müdür Yardımcısı

  96365

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler