• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO: 563 (02.07.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 563 (02.07.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 563 (02.07.2019)

  T.C.

  ISPARTA

  1. İCRA DAİRESİ

  2019/1835 ESAS

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Isparta İl, Merkez İlçe, 8563 Ada, 1 Parsel, EMRE Mahalle/Köy, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın brüt 174,00m2 yüzölçümü , 3 oda 1 salon , mutfak , banyo , ebeveyn banyo, lavabo+wc hol , 2 balkondan ibarettir. doğalgaz yakıtlı, kaloriferli , asansörlü , 2 cepheli (kuzey -doğu) site içi , otoparklı , güvenlikli , çocuk oyun alanı mevcut, 5.katta 3 daire bulunmaktadır, kat mülkiyetli , yanında içme suyu arıtma tesisleri , çevresinde gökçay mesireliği bulunmaktadır. imar planında meskun konut alanındadır.Betonarme karkas yapı, yapı sınıfı 3/B , yaklaşık 4 yıllık binadır. 1.derece deprem bölgesinde olduğu bilirkişi raporunda tespit edilmiştir.

  Adresi                          : Emre Mah. 3854 sokak no: 20, ustam park evleri 2, A blok , 5.kat (son kat) daire no: 19 ısparta

  Yüzölçümü                  : 174,00 m2

  Arsa Payı                     : TAM

  İmar Durumu             : Yok

  Kıymeti                        : 383.116,22 TL

  KDV Oranı                 : %8

  Kaydındaki Şerhler    : tapu kaydındaki gibidir.

  1. Satış Günü : 28/08/2019 günü 14:30 – 14:35 arası
  2. Satış Günü : 25/09/2019 günü 14:30 – 14:35 arası

  Satış Yeri                      : KUTLUBEY MAH. ÖĞRETMEN EVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE ZEMİN KAT İHALE SALONU ISPARTA –

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1835 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2019

   

   

      Ayşe YİĞİT

  İcra Müdür Yardımcısı

  151142

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler